Inimesed

Nädal netipriid elu lõppes ahastusega (2)

Margarita Gavrilova, 8. august 2015 08:00
INTERNETIVABA ELU: Nädala teiseks pooleks hakkasin ma internetiühenduseta looduslähedases paigas aja veetmist täiel rinnal nautima ega tundnud enam kibelust kätt telefoni või arvuti järele sirutada. Foto: Mati Hiis

Tänapäeval maailmas eeldavad inimesed, et oled igal hetkel kättesaadav, olgu lihtsalt lobisemiseks, kooli- või tööasjade arutamiseks. Kõik, mis täna on uus, on homme juba vana. Kuidas sellistes oludes internetiühenduseta toime tulla? Minu eksperiment "Nädal ilma internetita" päädis mittearvestatud eksami ja kahe tööpakkumise kaotusega.

Inimene on sotsiaalne olend, kes tunneb tungivat vajadust jagada oma muljeid ja emotsioone vältimaks Robinson Crusoe’t tabanud üksindust. Varem käis suhtlemine rohkem näost näkku, nüüdseks käib suurem osa suhtlusest ja asjaajamisest interneti abil. Inimesed on muutumas elusateks robotiteks, kes sõltuvad tehnikast ning infotarbimisest.

Social Timesi andmetel vaatab 80 protsenti 18–44aastastest hommikul esimese asjana oma nutitelefoni või tahvelarvutit. Veel enne hammaste pesu või hommikukohvi üritatakse tasa teha kõik, mis öö jooksul vahele jäänud. Mina polnud juba pikemat aega erand. Iga mu hommik algas meilide lugemisest, Facebooki kiirsuhtlusse sisse logimisega ja Instagrami pildiportaali vaatamisest. Löön kaasa paljudes põnevates projektides, mida pean vahel teiste osalejatega Facebookis arutama. Lisaks on seal eraldi grupid, kus jagatakse ülikooliga seotud teavet.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2015
Elu keskpunktiks nutitelefon

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee