Inimesed

"Sherlocki" tähe "Hamlet" müüdi tundidega välja (1)

Triin Tael, 5. august 2015 07:00
OLLA VÕI MITTE OLLA? «Olen sellest rollist juba pikka aega huvitatud olnud,» on Hamlet Cumberbatchi sõnul tema unistuste roll. Foto: Reuters / Scanpix

Täna jõuab Londoni mainekas Barbicani teatris publiku ette "Hamlet", nimiosas "Sherlocki" täht Benedict Cumberbatch ning finaalis Fortinbrasina üles astumas Eesti näitleja Sergo Vares. Tükk on Suurbritannia kõigi aegade menukaim lavastus: piletid müüdi mullu augustis välja vaid seitsme tunniga.

Täna algavad Lyndsey Turneri lavastatud "Hamleti" eelesietendused, kuid ametlik esietendus on 25. augustil. Eesriie langeb lõplikult 31. oktoobril. 15. oktoobril tehakse üle maailma etendusest ka otseülekanne, mida on võimalik näha ka Eesti kinodes. Kordusülekanded ekraniseeritakse 20. ja 25. oktoobril.

Benedict Cumberbatch (39) on mänginud mitmes West Endi menutükis, kuid oma unelmate rolliks on ta nimetanud just Hamletit. Mitu tuntud näitlejat on Taani printsina põrunud: Ralph Fiennesi rolli­lahendust nimetati veidralt kahemõõtmeliseks, Michael Sheen astus üles lavastuses, kus tema tegelaskuju tegutsemismotiive oli kriitikute sõnul võimatu mõista. Kuid Cumberbatchile kui praeguse aja ühele põnevamale ja mitmekülgsemale näitlejale ennustatakse edu ka ekspertide silmis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.08.2016
Tippkoomikud ühinevad uueks Sherlocki filmiks
03.11.2015
"Sherlocki" tähte jälitab hull fänn
17.10.2015
Elmo Nüganen: "Benedict Cumberbatchi Hamlet põrutab vaid mööda laineharju!"
14.10.2015
"Sherlocki" tähest järgmine Bond?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee