Viru Folgil saavad kokku loodus ja muusikaFoto: TEET MALSROOS
Silja Paavle 3. august 2015 22:45
Saabuval nädalavahetusel algab maalilises Käsmu kaptenikülast taaskordne Viru Folk, kuhu on asja isegi neil, kes muusikast suuremat ei pea.

Nimelt saab tänavusel taanihõngulisel Viru Folgil vaadata ka filme või teatrietendust, osa saada loodusretkedest või meresõitudest või lihtsalt nautida Taani õlut ja suupisteid.

Nagu tänavune Viru Folk on pühendatud Taanile, on ka Käsmu Filmi- ja Fotoprogramm (KÄFF) ennekõike Taani filmide päralt. Teiste hulgas linastuvad näiteks "Piramida kummitus", mis vaatleb Gröönimaa Piramida linna tõusu ja langust, taustaks Efterklangi muusika; "Ekspeditsioon maailma lõppu" – audiovisuaalne meditatsioon inimhinge piiramatust uudishimust ja avastamisrõõmust ja "Linnaruum", mis uurib elu tänapäeva suurlinnades.

Keskkonnaprogramm viib folkijaid Lahemaa loodust nautima nii jalgsi kui jalgrattal. Jalgsimatkadele viib Lahemaa looduse ja kultuuriloo tundja Peeter Hussar, rattamatkale Martin Suuroja. Lisaks toimuvad öised nahkhiireretked Lauri Lutsariga ning Ain Mäesalu loeng Taani ja Eesti vanema ajaloo probleemidest.

Et meri on Käsmu lahutamatu osa, teevad merereise kaks viikinglaeva: "Aimar" ja "Äge", ajalooline kaluripaat, "Cumulus" purjekad, haabjad, kajakid ja RIB.

Teatrietendust „Eestlaste muistne lugu" mängib kolmel õhtul kell 18:30 Käsmu Meremuuseumi majakalaval rändteater Vaba Vanker, millele eelneb samuti kõigi festivalipäevade pärastlõunatundidel meremuuseumi tagusel rannal viikingite eluga tutvumise võimalus taaskehastajate avatud laagriplatsil.