Inimesed

Mart Sander 30 aastat laval: "Vene naine väljendab tundeid kõik­võimalike vahenditega." (17)

Piret Parik, 3. august 2015 07:00
30 AASTAT LAVAL: "Modern Foxi suhtuti alguses nagu mingisse piinlikku nalja. Ametlik heakskiit saabus alles siis, kui võitsime Moskvas üle­liidulise estraadiartistide konkursi," tõdeb Mart Sander, kes liitus ansambliga 17aastaselt ning peab seda oma professionaalse lavategevuse alguseks. Foto: Kalev Lilleorg

"Oli üks legendaarne tatarlanna, kes lõpuks elaski Rossija hotellis meie ansambli meeste tubades – üks öö ühes, teine teises. Alguses oli ta väga põhimõttekindel ja teatas saksofonistile, et tema suhtleb intiimselt ainult solistidega. Hiljem sobisid talle juba kõik," meenutab Mart Sander oma ansambli Modern Fox Venemaa-aastaid.

Häda oli pigem selles, et too naine ei sobinud eriti kellelegi, aga temast vabaneda oli täiesti võimatu. "Tempera­ment oli tal vägev, stiilis "Kui ma sind ei saa, siis tapan su!". Samas stiilis kirju sain temalt ülepäeva veel aastaid hiljem. Siis oli umbes kümme aastat pausi, ja uus kiri – et tema kolib nüüd meie kaksikute poegade, oma ema-isa ja suguseltsiga Eestisse, sest mina pean oma tegude eest vastust kandma. Kui ma ei eksi, saatis ta sarnase kirja igaks juhuks mitmele Foxi mehele, kuid pidasime targemaks talle mitte vastata," sõnab Mart Sander.

Seda sorti daamidega olid kimpus aga kõik tuntud muusikud. Kuid oli veetlevamaidki neidusid. "Kui olime juba sellel tasemel, et esinesime Kremlis Gorbatšovile, ilmusid meie teele kaks väga kaunist umbes 18aastast tütarlast. Suhtlesin nendega päris rõõmuga. Kord, kui tegime Punasel väljakul pilti, astus meie juurde grupp miilitsatöötajaid, keda meie teguviis ärritas. Ähvardati, et kohe tuleb kongiga auto ja meid viiakse uurimisele kui kahtlasi elemente," räägib Sander.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2016
Varieteetäht Boba Sapožnin läks tööle viieaastaselt – kaotatud lapsepõlve tõttu kogus ta täiskasvanuna lelusid
24.07.2015
3000 KILOMEETRIT MÖÖDA EESTI TEID: Mart Sander otsib endale autojuhti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee