Inimesed

Malev võõrutab linnalapsed nutitelefonidest: "Seda on vahva vaadata, kuidas taimed kasvavad." (6)

Silja Ratt , 1. august 2015 08:00
Foto: LAURA OKS

"Osa kõplab, osa kastab, osa on köögitoimkonnas, osa hakkab sõnnikut viskama, osa pidi minema pärnaõisi korjama," tutvustab Ranna rantšo perenaine Ande Arula linnanoorte tegemisi maamalevas. Talutöödega tutvumise kõrval harjutavad malevlased siin veel üht vajalikku oskust: kuidas pidada kuuetunnine tööpäev vastu nutitelefoni ja sotsiaalvõrgustikuta.

Esimest aastat malevas viibiv Taaniel (16) viskab keskendunult sõnnikut ja kinnitab heidete vahepeal, et töö ajal on kõigil telefonid magamiskoha juures kotis. "Keegi pole veel vahele jäänud," muigab Taaniel ja lisab, et tegelikult ei tunne ta ka kiusatust nutitelefoni näiteks peenramaale kaasa võtta. "Ega selle kuue tunni jooksul ju nagunii midagi juhtu."

Põllul käib kibe istutamine. Juba kolmandat suve malevlane Margaret (16) räägib, et ei tunne siin päikese all peetide keskel nutitelefoni järele mingit vajadust. Teist aastat malevas töötav Laura (16) on sama meelt: "Ma tulingi malevasse, et kõigest sellest eemale saada. Enne magamaminekut võtan viis minutit, et vastata oma sõpradele, kes mulle kirjutanud on. Kõik muud sotsiaalvõrgustikud jäävad ära, sest ma lihtsalt ei viitsi."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.03.2018
GALERII JA VIDEO | Farmiloomade turvakodus elavad kõrvuti supipotist pääsenud hani, pruudi kaotanud kukk ja Pilpaküla kitsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee