Inimesed

Hollywoodi naised võitlevad seksiäri seadustamise vastu (2)

Triin Tael, 31. juuli 2015 07:00
Foto: Vida Press

Hollywoodi naisnäitlejate eliiti kuuluvaid Meryl Streepi, Kate Winsleti ja Emma Thompsoni on marru ajanud Amnesty Internationali ettepanek muuta prostitutsioon seaduslikuks. Amnesty sõnul on oma keha müümine inim­õigus. Staarid aga väidavad oma avalikus kirjas, et sutenööre, bordellipidajaid ja seksiostjaid ei tohi süüst puhtaks pesta.

Amnesty International on seni saanud arvestada meelelahutusmaailma superstaaride, nagu näiteks ansambli U2, filmitäht Anne Hathaway ja telesaatejuht Jon Stewarti toetusega, kirjutab telekanali Fox uudistekülg foxnews.com. Ent nüüd on inimõiguste rühmitus liberaalse Hollywoodiga sõjajalale sattunud. Augustis koguneb Amnesty International Dublinis, et kaaluda üleskutset seadustada seksiäri kogu maailmas.

Kuid see ettepanek on paljud kuulsused vihale ajanud. Meryl Streep, Kate Winslet, Emma Thompson, "Sõprade" täht Lisa Kudrow, telesarja "Tüdrukud" stsenarist ja peaosatäitja Lena Dunham ning ka senine tulihingeline Amnesty poolehoidja Anne Hathaway kuuluvad rohkem kui 400 inimese hulka, kes on andnud allkirja inimkaubandusevastase rühmituse Coalition Against Trafficking In Women (CATW) avalikule kirjale. CATW protestib ettepaneku vastu, mis – nagu nad väljenduvad – "nõuab sutenööride, lõbumajaomanike ja seksiostjate, ehk 99 miljardi dollari suuruse ülemaailmse seksitööstuse tugisammastiku dekriminaliseerimist".

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2018
Dieet keeras Emma Thompsoni ainevahetuse ja närvid tuksi
04.01.2017
Emma Thompson võttis poolteise kuuga ligi 10 kilo alla
04.11.2016
Meryl Streep pälvib elutöö Kuldgloobuse
09.09.2015
GALERII | Traffic rokkis Riia fännitelgis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee