Inimesed

40 TUNDI SURMAPIINU: USA hambaarst tappis Zimbabwe lemmiklõvi (75)

Triin Tael, 30. juuli 2015 07:00
KANGE MEES: Ameerika hambaarst Walter Palmer armastab oma saagiga poseerida. Foto: vida Press

Ameerika hambaarst maksis 55 000 dollarit, et ebaseaduslikult maha nottida Zimbabwe üks kuulsamaid lõvisid, 13aastane Cecil. Puhkenud ülemaailmse skandaali peale puistab tohtrihärra endale tuhka pähe ja süüdistab safarituristide lemmiku surmas hoopis giide, kes olevat teda eksiteele viinud.

Ehkki esialgu väideti, et Zimbabwe safaride tõmbenumbri Cecili oli 6. juulil tapnud keegi hispaanlane, teatas Briti leht Daily Telegraph, et legendaarse lõvi eluküünla kustutas Ameerika hambaarst Walter J. Palmer. Lehe teatel oli 55aastane Minnesota osariigist pärit tohter saatnud Cecili pihta esmalt ammunoole ning seejärel teinud talle tulirelvast lõpu peale. Teisipäeval avaldas ka Palmer ametliku avalduse, milles tunnistas Cecili tapmist.

Palmer kinnitas, et kahetseb Cecili surma, ning süüdistas selles oma teejuhte. "Palkasin mitu kutselist giidi ning nad hankisid kõik vajalikud load," vahendab People loomasõprade viha alla langenud hambatohtri sõnu. "Minu teadmist mööda oli kõik selle reisi juures seaduslik ning nagu kord ja kohus organiseeritud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.10.2015
LEGOLAS ON SURNUD: veel üks kuulus Aafrika kiskja sai salakütilt kuuli
18.09.2015
Lõvi Cecilit tappa aidanud kütt tabati antiloopide smugeldamiselt
06.08.2015
Jõhkralt tapetud lõvi Cecil saab pronkskuju
03.08.2015
GALERII | Empire State Buildingul näidati ohustatud loomi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee