Inimesed

"Filharmoonia ringreisidel tehti meile kõik ette-taha ära, meie asi oli kohale tulla ja ilusad olla!" (23)

Aigi Viira, 18. juuli 2015 07:00
LAINE JA BUSS: Laine vabaõhukontserdil esinemas. Pildil vasakul on buss, millega muusikaline kollektiiv mööda Eestit tuuritas ja kus nad kontserdi ajal kostüüme vahetasid. Foto: Erakogu

"Suviti oli meil üks-kaks ringreisi, aga need olid ka pikad – andsime 40–50 kontserti," meenutab lauljanna Anne Velli, et ka Nõukogude Eestis olid suvetuurid. ENSV Riikliku Filharmoonia egiidi all pandi kokku esinemisbrigaadid ning läkitati need Eesti vabaõhulavadele kontserte andma. "Eesti reisides polnud midagi hullu, need olid päris toredad! Polnud vaja läbi sõita tuhandeid kilomeetreid nagu Venemaa ringreisidel."

Sügisel-talvel-kevadel olid artistid Venemaal tiirutamas, suviti võeti ette Eesti kontserdid. "Puhkus oli meil suhteliselt väike, vast kaks nädalat," ütleb Velli, et üks ringreis järgnes teisele. Sõideti kohale, sätiti end baasi sisse, püsiti seal nädal-paar ja anti ümbruskonnas kontserte. Valdavalt õhtuseid, aga tuli ette ka päevaseid etteasteid.

"Meil olid Pärnu baas, Tartu baas, Narva baas, Viljandi baas…" loetleb Velli. "Näiteks Pärnu baasis polnud me kunagi alla nädala. Elasime hotellis, õhtuti olid kontserdid – kõik lähemad ja kaugemad paigad, mis olid Pärnu ümber, said läbi käidud. Esinesime pigem lauluväljakutel, mitte kultuurimajades." Velli tunnistab, et nädalane ringreis oli toonases mõistes väike. "Oleneb palju esinemispaiku ja kontserte oli," meenutab ta. "Teinekord käisime suviti Lätis ja Leeduski esinemas. Need ringreisid kestsid kaks-kolm nädalat või kuu aega. Seal esinesime ka kulutuurimajades, mitte üksnes välilavadel."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.10.2018
Ansambli Laine nõukaaegne argipäev: "Lõime nääriehte peenteks kildudeks ja tõmbasime sätenduseks kulmule, kunstripsmed kinnitasime kummiliimiga!"
23.09.2015
Heidy Tamme: minu viimaseks mälestuseks Kalju Saarekesest jäävadki tantsusammud maestro käte vahel
22.09.2015
Suri balletitantsija ja koreograaf Kalju Saareke

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee