Inimesed

Kertu Jukkum: armastus teeb halvasti koheldud loomadega imesid! (31)

Helena Smirnov, 13. juuli 2015 07:00
PUURIST PÄÄSENUD: Kertu Jukkum on rahul, sest praeguseks on üks kass leidnud endale päriskodu ning viis neist on hoiukodudes. Foto: Erakogu

Vabatahtlikud ja MTÜ Nurru Ometi võtsid enda hoole alla loomad, kes elasid Kuusalu loomavabrikus koletult tillukestes ja räpastes puurides – enese rooja sees.

Vabatahtlikke tuli MTÜ Nurru Ometi eestvedaja Kertu Jukkumi sõnul kokku palju: "Uskumatu, kui paljud astusid õuele või kirjutasid!" Üks abistanutest tahtis koera lausa teise Eesti otsa viia – et loom enam nii koledat elu elama ei peaks.

"Eesti on nii väike, et siin ei tohiks selliseid olukordi lasta tekkidagi," ütleb Kertu. Nüüd, pärast MTÜ Nurru Ometi ja vabatahtlike sekkumist, on paljude vabrikus hoitud loomade elujärg paranenud. Üsna lühikese ajaga on 22 koerast 16 saanud endale kodu, kuus veel ootavad, sest on steriliseerimata või lihtsalt veidi täbaras seisus. Kõik takside ja saksa lambakoertega sarnanevad penid on juba kodudesse paigutatud või broneeritud, küll aga on kuuest kassist koju viidud vaid üks. Nimelt tundis üks Kolga küla elanikest kohustust see kiisu enda juurde võtta, sest samas piirkonnas oligi kõnealune koletu loomakasvandus. Viis kassi on veel hoiukodudes ja ootavad siiani oma päris­kodult pakkumisi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.08.2015
Kertu Jukkumist saab TV3 avalike suhete juht: nüüd on tööpäevad topelt pikemad
17.08.2015
TV3 MUUTUSTE TUULES: Kertu Jukkum ja Annely Adermann võtsid vastu uued väljakutsed
04.07.2015
ÕUDUS KUUSALUS: koeravabrik pidas loomi koletuis tingimusis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee