Inimesed

Hollywoodi naiste palk jääb meeste omale alla (1)

Anna-Liisa Mets, 11. juuli 2015, 07:00
Charlize Theron ja tema partner Sean PennFoto: AFP / Scanpix

Hoolimata võrdõiguslikkuse teema olulisusest on muidu nii vabameelses ja tolerantses Hollywoodis ikka veel teravaks mureküsimuseks see, et naiste teenistus jääb suures filmitööstuses meeste omale tunduvalt alla.

Kuigi tunnustatud ja jumaldatud filmitähtede seas on nii mehi kui ka naisi, puudutab palgalõheküsimus Hollywoodi näitlejaid täpselt samamoodi nagu eestlasigi. Möödunud aastal avalikkuse ette lekkinud Sony kirjavahetusest selgub näiteks, et "Uudistetoa" looja Aaron Sorkin usub, et meeste filmirollid on märksa raskemad kanda kui naiste omad ja seepärast on naiste tagasihoidlikum palganumber igati õigustatud, vahendab Fox News.

Selline suhtumine naiste panusesse on Hollywoodis paraku üldlevinud. Praegu teenivad naisnäitlejad ja teised filmitööstuses kaasa löövad naised keskmiselt 15 protsenti vähem kui nende sama ametit pidavad meeskolleegid. Samuti on naisi filmimaailmas üldiselt märkimisväärselt vähem kui mehi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. mai 2019, 12:40
Produtsent sundis Patricia Arquette'i menurolliks alla võtma
10. september 2015, 07:00
Reese on stiilseim naine
6. august 2015, 20:32
Jennifer Aniston sõudis lõpuks abieluranda!
7. juuli 2015, 07:00
Hollywoodi filmitähed, kellega keegi koostööd teha ei taha: Paltrow ja Aniston diivatsevad, nagu jaksavad, Crowe pillub kolleegidele ähvardusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee