Inimesed

Oleme ka 900 meetri kõrgusel balansseerinud 

Helena Smirnov, 9. juuli 2015 07:00
TIIMITÖÖ: Jaan Roose (vasakul) ja Tauri Vahesaar Tartus Toomemäel kirikuvaremetes lintidel tandemtrikitamist harjutamas. Foto: Erakogu

Eesti noormehed Tauri Vahesaar ja Jaan Roose tõid koju võidu 5. juulil Münchenis toimunud slackline’i ehk nailonlindil trikkide tegemise maailmameistrivõistlustelt. Nende võimsaim slackline’i kogemus pärineb aga Austriast Kanishfluh mäelt, kus tuli kõndida 900 meetri kõrgusele paigaldatud 40meetrisel lindil.

Liini küljes olid küll turvarakmed ja see oli topeltkindlustatud, kuid esialgu oli ikka väike hirm sees, tunnistab viis aastat slackline’iga tegelnud Jaan Roose. "Aju on väga raske petta ning algul tundus ikka päris hirmus," meenutab ta kõrgustes kõndimist.

Slackline on tasakaalusport, mis jaguneb kolmeks: tricklining ehk kahe tugipunkti vahele tõmmatud lindil trikkide tegemine, longlining ehk pikal lindil kõndimine (maailmarekord on 610 meetrit) ja highlining ehk kõrgel lindil kõndimine. Kui Austrias proovisid Jaan Roose (23) ja Tauri Vahesaar (21) viimast, siis Müncheni maailmameistrivõistlusel panid nad end proovile lindil trikitamises. Seal oli lint paigaldatud poolteise meetri kõrgusele maapinnast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.12.2017
ÕL VIDEO | Tasakaaluliinil trikitav Tauri Vahesaar: alguses isegi kartsin kõrgust, kuid nüüd olen trikitanud 300 meetri kõrgusel
21.04.2015
Jaan Roose kavatseb 22 meetri kõrguselt üle Kaali järve kõndida
05.08.2014
Alpinist noorte meeste hullust teost: "Väike libastumine ja ongi kõik - matustele minek!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee