Inimesed

Briti kuningakoda pidas printsess Charlotte’i ristseid (1)

Piret Pappel, 6. juuli 2015, 07:00
TÄHTIS PÄEV: Cambridge’i hertsoginna ­Catherine äsja kahekuuseks saanud printsess Charlotte’iga, kes kandis kunin­ganna Victoria ristimiskleidi koopiat. Lapsuke tundus piltide järgi olevat rahulik ja heatujuline. Foto: AFP

Veel eile hommikul panustati kihlveokontorites kõige rohkem sellele, et kahekuuse printsessi Charlotte’i ristiemadeks saavad printsessid Beatrice ja Eugenie. Üllatuslikult polnud prints Williami ja hertsoginna Catherine’i välja valitud ristivanemate seas aga ühtegi kuningapere liiget.

2. mail sündinud printsess Charlotte ristiti eile Norfolki krahvkonnas Sandringhamis. Tseremoonia toimus õhtupoolikul samas kirikus, kus 1961. aastal peeti pisitüdruku vanaema printsess Diana ristsed. Lõuna ajal andis kuningakoda oma kodulehel ja sotsiaalmeedias teada vastsete ristivanemate nimed. Oota­matult olid ­William ja Catherine kuningapere liikmetele lähedasi sõpru eelistanud ning Charlotte’i ristivanemateks said Williami koolikaaslased Thomas van Straubenzee ja James Meade, Williami nõbu Laura Fellowes, Catherine’i onupoeg Adam Middleton ja hertsoginna lähedane sõbranna Sophie Carter.

Talitus toimus kitsas pereringis ja sinna oli kutsutud vaid 22 inimest: kuninganna Elizabeth, Edinburghi hertsog prints Philip, prints Charles ja hertsoginna Camilla, Catherine’i vanemad ja õde-vend ning ristivanemad ja nende kaaslased. Mitteametliku külalisena viibis ristimisel prints George’i lapsehoidja Maria Borallo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. juuli 2015, 07:00
Kaheaastaseks saanud prints George lustis sünnipäeval vanavanematega
13. juuli 2015, 19:53
FOTOD | Prints William alustas jälle tööd kopteripiloodina
9. juuli 2015, 18:41
FOTOD | NAERUSUINE PERE: printsess Diana lemmikfotograafi pildid printsess Charlotte´i ristimispäevast
6. juuli 2015, 10:47
FOTOD | Kas on sarnane? Naine meisterdas prints George'i elusuuruses nuku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee