Inimesed

Bravuuritari kuulsusega Ada Lundver oli suure südamega: Adale võis alati loota kui kaitseinglile (17)

Kaja Roomets, 4. juuli 2015 08:00
«Me ei oleks rivaalid! Kindlasti korraldaksime üheskoos midagi pöörast, mis kauaks ja paljudele meelde jääks,» itsitab Anu Saagim (paremal).Foto: Teet Malsroos

1967. aasta maipühade paiku veeretas üks üheksa-aastane poiss Tallinnas kommipoes 20 kopikat sõrmede vahel ning nuputas, nii et kõrvad peas punased, mida selle eest küll osta saaks. Tema taga seisnud filmi- ja estraadinäitleja Ada Lundver ostis lapsele kotitäie maiustusi ning hetk hiljem oli Lundver poest kadunud. Imestunud poisike ei jõudnud tänadagi.

Anu Saagim ja Ada Lundver olid head tuttavad ning sõnakale ja särtsakale Adale mõtlemiseks sobib Anule absoluutselt iga aeg aastast. Rahvasuus on Lundverit tagantjärele nimetatud koguni bravuuritar number üheks ja Saagimit number kaheks. Tundub, et meelelahutusportaali elu24.ee peatoimetajale on selline rahvaluule meeltmööda ja ajab itsitamagi, kuid Lundveriga Saagim ennast ei võrdle; Lundver on olnud talle suureks eeskujuks.

Kui aega saaks aga tagasi keerata ja aastal 2015 oleks Lundver 40aastane kuulus blondiin – oleksid nad pigem rivaalid või seltsidaamid? "Me ei oleks rivaalid! Kindlasti korraldaksime üheskoos midagi pöörast, mis kauaks ja paljudele meelde jääks," itsitab Saagim.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.02.2017
«Miks Ada küll nõnda tegi, ta ju tappis iseennast!»
08.10.2016
"Ada tahtiski elu lõpus üksi olla. Ta oli lihtsalt väsinud. Elust."
05.10.2012
"Kui Ada filmielu otsa sai, hakkas ta ennast ise hävitama. Ta tundis end mahajäetu ja üksikuna."
09.02.2012
VIDEO: Ada Lundveri olulisemaid filmirolle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee