Inimesed

Politsei hoiatab: suvel lapsi ja lemmikloomi autosse jätta on ohtlik (9)

Õhtuleht.ee, 3. juuli 2015, 13:49
Foto: Aldo Luud
Igal suvel saab politsei väljakutseid, milles möödujad annavad teada, et kaubanduskeskuse parklas on päikese kätte jäetud auto, kus nutab laps või on silmnähtavalt ebameeldivas olukorras lemmikloom. Kuigi politsei võtab sõidukiomanikuga ühendust ja enamasti tõttab lapsevanem või lemmiklooma omanik olukorda päästma, on selline tegevus ohtlik ning vastutustundetu.

Enamikel juhtudes tuuakse vabanduseks, et autost eemalduti vaid hetkeks, kuid need hetked ongi paraja pikkusega, et sündmused võtaksid pöörde, millega ei osatud arvestada. Eksperdid ütlevad, et imikule võib palava ilmaga kuumenenud autosalongis viibimine muutuda ohtlikuks juba veerand tunni jooksul, ütles 
Pärnu politseijaoskonna patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juht Sander Peremees

Seega tuleb tema sõnul pigem vältida olukordi, kus lapsed palavasse autosse jäetakse. Kuigi on levinud teadmine, et näiteks koerad taluvad kuumust inimestest paremini, ei vasta see tõele. Koera kehatemperatuuri paari kraadiline tõus võib muutuda talle kiiresti eluohtlikuks.

Olukorda, kus laps või lemmikloom on autosse jäetud, ei tohiks leevendada aknaid lahti jättes. Mõne aasta eest otsid politsei sõidukit, mis varastati, sest omanik soovis oma halva tervisega koera konditsioneeriga jahutada. Töötava mootoriga sõiduk jäeti maja ette ja varas sõitis sellega minema.

Nähes, et lapse või lemmiklooma tervis on ohus ja sõiduki omanikku läheduses pole, tuleks sellest viivitamatult teada anda hädaabinumbrile 112.

9 KOMMENTAARI

h
hea pealkiri 4. juuli 2015, 07:50
on ohtlik??? võiks aru saada, et oht on karistada saada, kui midagi juhtuma peaks. et siis oht lapse ja lemmiklooma autosse jätjale. kes autosse jäävad, neil pole ohtu. lihtsalt surevad.
k
keemik 3. juuli 2015, 16:45
küll varsti mõeldakse välja seadus, et ka selle eest karistada saaks ! trahvimääred topelt !
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee