Inimesed

"Joomine, buliimia, uimastid – keegi ei teinud sellele lõppu." (1)

Triin Tael, 3. juuli 2015 07:00
PIINATUD HING: 18. juunil 2011 andis purupurjus Amy Winehouse Belgradis nördinud publiku huilgamise saatel kurikuulsa kontserdi, mis jäigi talle viimaseks. Lauljatar katkestas Euroopa turnee, kuid ei suutnud sõltuvusest vabaneda ning suri 23. juulil üksinduses. Foto: Vida Press

Briti režissöör Asif Kapadia riskis Amy Winehouse’i omaste pahameelega, vändates põhjaliku dokfilmi 27aastasena surnud lauljatari allakäigust. Mitch Winehouse on "Amy" juba avalikult hukka mõistnud ja väitnud, et kineasti eesmärk oli teda, Amy isa, võimalikult halvas valguses näidata. Kuid Kapadia toonitab: superandeka lauljatari enneaegses surmas olid süüdi kõik – nii lähedased kui ka ajakirjandus ja üldsus.

43aastane Londoni režissöör Asif Kapadia kerkis areenile teise traagilise kuju, vormeliäss Ayrton Senna eluloofilmiga. Seejärel võttis ta plaadifirma Universal pakkumisel ette vaid 27aastasena surnud Amy Winehouse’i traagilise allakäigu särasilmsest imelapsest alkohoolikuks ja narko-maaniks. Filmi valmimiseks kulus kolm aastat. Kapadia tegi sada intervjuud ning monteeris neid kokku poolteist aastat. Tulemuseks on põhjalik ja tõetruu linateos, mis ühtlasi on kirjeldamatult liigutav, märgib The Guardian.

"Amy" väitel vajutas vanemate lahutus tüdruku teismeeale ränga pitseri, kirjutab Variety. Ema Janis tunnistab kaamera ees, et polnud lapsevanemana range ning andis tütrele kõik tembud andeks. Amy teismeaastad olid probleemsed – ta võttis antidepressante ja tunnistas vanematele, et on anorektik. Järgnes buliimia. Umbes 15aastaselt teatas Amy emale: "Mul on hea dieet. Söön, mida tahan, ja oksendan kõik välja." Ent ei Janis ega Mitch ei otsinud arstidelt abi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.11.2019
Amy Winehouse’i eksmees pani oma üürikorteri põlema
28.07.2019
Amy Winehouse’i eksmees nõuab naise varandusest miljonit
23.07.2018
GALERII | IGAVESTI 27: Amy Winehouse, Kurt Cobain ja teised liiga noorelt surnud staarid
31.08.2017
Beyoncé mees kutsus uimastite küüsis Winehouse'i oma koju elama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee