Inimesed

Ülle Lichtfeldt: kui vaja, olen lavatööline, teen soenguid ja grimmi (9)

Aigi Viira, 3. juuli 2015, 07:00
LÄHEKS KOOS LUURELE: Ülle Lichtfeldt ja Eili Neuhaus võivad proovides küll piike murda, kuid tegelikult oleksid need kaks valmis ka koos luurele minema. Mõisalavastuses «Kui seda metsa ees ei oleks», mis räägib kunstiinimeste loomingusse klammerdumisest ja reaalsustaju kaotamisest, kehastab Ülle Pjotr Tšaikovski metseeni, proua Nadežda von Mecki. Foto: ALDO LUUD

"Mina olen küll karjunud, kui Ülle tahtis suure trepi üksinda välja tassida," meenutab lavastaja Eili Neuhaus teatrisuvesid Ida-Virus, mida tema ja näitlejanna Ülle Lichtfeldti kontole on kogunenud hea hulk. "Ülle seisab nagu harkjalg trepi küljes, et tema viib selle välja." Ülle heidab Eilile pilgu täis rahu: "Sina ei karju kunagi. Sinu silmavaade on paras karje! Aga karjumist pole meil olnud. Vaidlused on iseasi."

Põhjus, miks õbluke näitlejanna võttis isetahtsi treppi lohistada, oli lihtne: projektiteatris pole hordi lavamehi. Nagu grimeerijaid, riieture ega juuksureidki.

"Meil on väga head vabatahtlikud," tõdeb Ülle, et hätta pole näiteseltskond jäänud. "Viie aastaga on Kukrusel see seltskond välja kujunenud." Tõsi, vastu etendusi sätib Ülle ka ise kolleegidele soenguid pähe ning aitab grimmi teha. "Unistame, et kord saame Ida-Virus nii teatrit teha, et Eili saaks tegelda ainult lavastamisega ja mina ainult mängimisega," õhkab ta. "Sest praegu oleme tegelnud absoluutselt kõigega ise. Aga eks see ole projekti puhul ka loogiline."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. juuli 2017, 17:27
Miks suveteater Ida-Virumaal otsad kokku tõmbab?
5. september 2015, 14:02
ÕHTULEHE VIDEO | Kultuuriminister Saar: Eesti korvpalli EMile jõudmist võib seostada meie vabaduse püüdlusega
18. juuli 2015, 07:00
Ülle Lichtfeldt: "Kui mul soov maailma parandada ära kaob, ei ole mõtet enam näitlejatööd teha."
2. juuni 2015, 18:35
EESTI MEELELAHUTUSAUHINNAD: kes millise tiitli pälvis?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee