Inimesed

Hardi Tiiduse tütar: isa seljatas küll vähi, kuid suri külmetusse... (24)

Urmas Vahe, 2. juuli 2015, 07:00
2013: Eesti Televisiooni majas esitleti raamatut Hardi Tiidusest "Vana hõbe Hardi Tiidus ja inimesed tema ümber". Pildil Hardri Tiiduse noorem tütar Maria Tiidus Foto: ARNO SAAR

"Isa tegi ravikuuri Magdaleena haiglas läbi ja valmistus juba tervena koju tulema. Ühel viimastest öödest jättis aga õde akna lahti ja hommikuks oli isal täie mõõduga kopsupõletik. Kõik, sellest ta enam välja ei tulnudki. Kõik hullud tõved oli ta seljatanud ja lõpuks tuli alla vanduda ravitavasse haigusesse!" meenutab oma isa lahkumist Hardi Tiiduse tütar Maria.

Lapsepõlvest mäletab Maria lakkamatut külalistevoolu. "Meile tuli keegi pudeliga külla kohe, kui normaalne inimene silmad lahti saab. Kohe valati see välja ning jalamaid läks maade ja muude maailma asjade arutamine lahti. Kohe pani ema pajad tulele. Ta armastas süüa teha ja kunagi polnud see tavaline näksimine, ikka läksid käiku rasked road,"

"Isa tõlkis ja toimetas midagi lakkamatult. Sellest hoolimata ei öeldud ära ühelegi võimalikule külalisele, kes iganes meie ukseni jõudis: the show must go on!" muigab 1981. aastal sündinud Maria, kelle loodus kinkis Vana Hõbedana ajalukku läinud mehele 62aastaselt. "Kogu minu elu saatjaks oli mingi sumin, kuid ma ei ütleks, et ma seda nii mõnigi kord poleks nautinud. Mäletan seda läbi kogu oma teadliku elu – kuni 16. eluaastani välja, kui isa hakkas ära kustuma. Mõned asjad on jäänud kõvasti hinge, isegi ninna ja selline kodulõhn on mul ninas praeguseni."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee