Saund

"Hellfest": hirmutava välimusega ülisõbralikud hevifännid ja hea vein (5)

Margo Pajuste, 27. juuni 2015 07:00
LEGENDAARSED HABEMED: Väärikalt vananev ZZ Top tundis ennast tulipalaval «Hellfestil» hubaselt nagu koduse Texase kõrbes. Foto: AFP/Scanpix

Võiks ju öelda, et 10. toimumiskorra puhul pakkusid Prantsuse esinduslikemaks raskemuusikafestivaliks kasvanud "Hellfesti" korraldajad fännidele eriti ägedat esinejate nimekirja, kuid see oleks vaid pooleldi tõsi. Rõhuv enamik külastajaist ostab piletid nagunii ära kohe, kui need müüki tulevad, ootamata esinejate väljakuulutamist.

2006. aastal väikelinnas nimega Clisson alguse saanud festival on hevimaailmas tuntud kui väga tugeva line-up’iga üritus. Nii olid selgi korral festivali kolm päeva lootusetult läbi müüdud juba kuid enne selle toimumist. Varased piletiostjad ei pidanud taas pettuma. Peaesinejaid jagus nii vana kooli huvilistele ja pehmema hevi eelistajaile (Judas Priest, Scorpions, Alice Cooper, ZZ Top, Motörhead, Faith No More, isegi Billy Idol) kui ka uuemate koolkondade järgijaile (Korn, Marilyn Manson, Limp Bizkit, Lamb of God).

On vaatajate seas neidki puritaane, kes pealava ette vaat et ei jõuagi, sest neljal esktreemsematele stiilidele pühendatud laval käib täiesti omaette elu. The Valley laval kõlab suitsune, aeglane ja eriti madal doom’i ja stoner’i hõnguline kraam, The Temple’is leiavad oma black metal’i austajad, The Altar kaldub death metal’i poole ja Warzone’is kõlavad punk ja hardcore.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee