NARVA-JÕESUU JAANIÕHTU: Kuurortlinn Narva-Jõesuu süütas oma jaanitule kai jalutuspromenaadi juures. Kella 22 paiku oli rahulikum seltskond jõe ääres promeneerimas, lapsed nautisid batuuti ja kettkarusselli ning tantsujalad võtsid diskost viimast. Rahvamasside edasi-tagasi liikumine oli klassikaline «narodnoje guljanije».Foto: Aldo Luud
Aigi Viira 25. juuni 2015 07:00
Ida-Virumaa venelased pidasid jaaniõhtut ning tähistasid võidupüha perepeona nagu eestlasedki, üksnes suhtluskeel oli teine.

Ida-Virumaa venelased pidasid jaaniõhtut ning tähistasid võidupüha perepeona nagu eestlasedki, üksnes suhtluskeel oli teine.

Hülgehall meri. Kiviklibusel rannal istuvad seltskonnad. Kes teeb väikest lõket, kes grillib. Suhkruvatikioski ümber keerdub järjekord. Laval timmib piduliste meeleolu ukraina lauluansambel Javir. See on Sillamäe jaanipidu linna veeres mere ääres. Sel venekeelsel peol kuuleb vaid kaht eestikeelset sõna – "jaanipäev" ja "võidupüha". Aga neid kaht hääldatakse see-eest veatult.

Kohalikel on peopaik mere ääres tõepoolest selge, esimest korda linna saabujad on sirges segaduses. Lahke vene inimene avitab alati. "Sõidan ise ka sinna, tulge minu järel," ütleb mees, kellelt juhatust pärime.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon