Inimesed

GALERII | Angelina Jolie külastas Türgis põgenikelaagrit: tegeleda tuleks probleemi algpõhjustega (15)

Õhtuleht.ee, 21. juuni 2015 23:43
Angelina Jolie külastas Türgis põgenikelaagrit.Foto: Reuters / Scanpix
Näitlejannast ÜRO Pagulaste Ameti erisaadik Angelina Jolie külastas eile Türgis asuvat põgenikelaagrit, mis on koduks sõja eest põgenenud süürlastele ja iraaklastele. Staari hinnangul tuleks pagulasprobleemi lahendamiseks tegeleda selle algpõhjustega.

"Inimkannatused ja pagulus on plahvatuslikult kasvanud tasemele, millist pole kunagi varem nähtud," märkis Jolie ja hoiatas, et süürlastel ja iraaklastel hakkavad turvalised kohad otsa saama, sest naaberriigid on jõudnud oma võimaluste piirini, vahendab Daily Mail.

"Väga raske on leida ainumastki korda, kus meie, rahvusvaheline kogukond, oleksime otsustavalt tegelenud põgenikevoolu algpõhjustega," märkis Jolie.

Arvude suurenedes otsivad paljud riigid paaniliselt viise, kuidas uute põgenike ees uks sulgeda. Ungari teatas hiljuti plaanist ehitada Serbia piirile nelja meetri kõrgune tara, et takistada Aasiast ja Aafrikast saabuvaid pagulasi. Immigratsioonivastased meeleolud levivad üle Euroopa.

"Põgenikel pole enam kohti, kuhu põgeneda," ütles Jolie ja rõhutas vajadust olla "avatud ja tolerantne inimeste vastu, kellel ei ole võimalik koju naasta".

Tegemist oli Jolie kolmanda visiidiga Türki alates 2011. aastast, mil lahvatas Süüria konflikt.

ÜRO andmetel ületab abivajavate Süüria pagulaste arv kahe miljoni piiri ja võib olla isegi suurem. Türgi on maailma suurim põgenike võõrustaja, pakkudes varjupaika ligi 1,6 miljonile inimesele.

Eelmisel nädalal avaldatud ÜRO raportist selgus, et kunagi ajaloos pole olnud maailmas nii palju pagulasi – üle maailma on kodudest ümberasustatud 59,5 miljonit inimest.

Samal teemal

24.09.2015
Angelina lapsendab Süüria orvu
30.06.2015
Pentus-Rosimannus Rootsis: töö leidmine aitab pagulastel ühiskonda kiiremini sisse elada
25.06.2015
TV3 VIDEO | Rõivas Brüsselis: võitleme pagulaskvootide vastu, kuid mingi arvu põgenikke peame kindlasti vastu võtma
22.06.2015
Saku Vallavolikogu soovib, et valitsus keelduks illegaalselt saabunud immigrantidest täielikult