Film

22 hämmastavat tõika hiljuti igavikuteele lahkunud legendaarse Hollywoodi filminäitleja elus

Christopher Lee põlvnes keiser Karl Suurest ja kohtus Rasputini tapjatega (2)

Kais Allkivi, 20. juuni 2015, 08:00
James Bondi raamatute autor Ian Fleming oli Lee kasunõbu – Lee ema teine abikaasa oli Flemingi onu. Lee oli ühtlasi oma maailmasõja- ja luurekogemuse tõttu üks Flemingi esimesi valikuid Bondi-filmides peaosa täitma, kuid produtsendid arvasid nähtavasti teisiti. Küll aga kehastas ta Bondi-filmis «Mees kuldse relvaga» (1974) Bondi põhivaenlast, palvamõrvar Francisco Scaramangat.Foto: Picturelux/insight media
Fllminäitleja Sir ­Christopher Lee pikka ja kirevasse ellu mahtusid nii kohtumine Rasputini mõrvajate vürst Jussu­povi ja suurvürst Dmitri Pavlovitšiga kui ka pubivestlus "Sõrmuste isanda" ja "Kääbiku" autori J. R. R. Tolkieniga. Rasputinit ja Tolkieni fantaasiamaailma pahelist võlurit Sarumani sai ta hiljem filmilinalgi kehastada.

Kes võinuks arvata, et legendaarne näitleja tunnistas oma silmaga Prantsusmaa viimast giljotiinihukkamist, teenis maailmasõjas luureohvitserina ja tühistas kihluse krahvi tütrega pärast seda, kui Rootsi kuningas oli plaanitud abielule õnnistuse andnud? Teadus- ja kultuuriblogi Io9.com on ülemöödunud pühapäeval 93aastasena surnud Christopher Lee mälestuseks välja toonud 22 põnevat fakti tema elust.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee