Inimesed

Erik Tohvri: paljud lugejad on öelnud, et minu raamatud ei lase neil öösel rahus magada (3)

Rainer Kerge, 20. juuni 2015, 08:00
JÕUDU JAGUB: «Kui ideid tuleb, püüan ma ikka katsetada, kui vanalt inimene veel suudab loogilisi lugusid paberile panna,» lubab alles pensionipõlves ­romaane kirjutama hakanud Erik Tohvri. Rahvaraamatukogude laenutusnimekirja tipus trooniv Tohvri ehk Hans-Erik Laansalu, tähistas märtsis 82. sünnipäeva. Foto: Alar Madisson

Elektriinseneri haridusega Erik Tohvril on pensioni­põlves ilmunud 29 romaani, ühest on tehtud ka kordustrükk, lisaks on viimane käsikiri praegu kirjastuses. Enne ilukirjutama hakkamist koostas Tohvri ­pseudonüümi taha peituv Hans-Erik Laansalu neli ­raamatut ettevõtete, kus ta on töötanud, ajaloost. "Kokku on mul 35 raamatut," rehkendab Tohvri, kes hirmuäratavast loomingulisest viljakusest hoolimata ei kiirusta end kirjanikuks tituleerima.

Kas kõik teie sugulaste ja tuttavatega juhtunud lood on juba kaante vahele raiutud? Või on aastate jooksul pealtkuuldud ja -nähtud situatsioone ja saatusi veel kuhjaga varus?

Kõiki tuttavate ja sugulastega juhtunud lugusid ei olegi võimalik kaante vahele panna, aga olulisemad on tõesti pandud. Kümme raamatut sisaldavad otseselt või kaudselt sündmusi, mis on juhtunud minu lähedastega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. juuli 2018, 00:01
Erik Tohvri silmanägemine on otsas: „Vaataks nagu läbi kilekoti.“
2. juuli 2018, 17:33
Enimlaenutatud Eesti autor Erik Tohvri kaotas nägemise ja enam raamatuid ei kirjuta
25. märts 2018, 22:52
Menukirjanik Erik Tohvri muigega oma 85. sünnipäeval: „See on eelmäng matustele!“
9. september 2017, 00:01
Erik Tohvri: „Kõik! Silmad on kirjutamisest väsinud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee