Inimesed

Eve Viilupi lesk Lembit meenutab päeva, kui lahkus "Laulukarusselli" looja

"Hoidsime Evega lapselast Miat. Kõik oli hästi…" (23)

Nataly Koppel, 18. juuni 2015 07:00
Lembitu sõnul lähedased Eve töö pärast ei kannatanud. "Eve ei toonud tööd koju kaasa ning oli kodus eelkõige abikaasa ja ema."Foto: Aldo Luud

"Õnnetul päeval hoidsime Evega lapselast Miat. Kõik oli hästi. Kui vanemad tulid lapsele järele ja olid läinud, hakkas Evel viie minuti pärast halb. Kutsusin kiirabi ja tegin südamemassaaži. Lapsed jõudsid auto ümber keerata ja tagasi tulla. Ka kaks kiirabi tulid väga kiiresti. Paraku on inimest peaaegu võimatu päästa, kui aort on juba lõhkenud," meenutab abikaasa Lembit, kuidas lahkus mulluse oktoobri päeval "Laulukarusselli" looja ja hing Eve Viilup.

"Eve oli alati selle poolt, et kõik asjad elus saab tehtud hea sõnaga. Talle ei meeldinud konfliktid ei kodus ega tööl. Kui telemajas tekkisidki mingid vaidlused, elas ta seda rängalt üle, ehkki püüdis seda mitte välja näidata. Aga ma ­tean, et need jäid talle aastateks hinge," avameelitseb Lembit.

"Kui Eve koondati "Laulukarussellist" (2000. aastal – toim), siis oli ta muidugi hämmingus ja sisemiselt nördinud, kuid ei tahtnud seda välja näidata. Telejuhtkond lahendas siis igasuguseid küsimusi väga robustselt. Oma töötajatega ei tahetud isegi rääkida ja oli asju, mida sai teada alles ajalehest. See oli kui riik riigis ja inimestega seal palju ei arvestatud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.06.2015
Hanna-Liina Võsa: kõik vanemad nägid, kuidas Eve lastest hoolib!
18.10.2014
GALERII: viimsele teekonnale saadeti teleprodutsent Eve Viilup
18.10.2014
Edda Paukson: sügiseti loodus närtsib ja ka inimesi lahkub rohkem
14.10.2014
Reet Linna: "Eve sees võis olla palju pingeid, millest meie midagi ei teadnud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee