Inimesed

"Tänavatoit on muutumas kulinaarseks elamuseks." (5)

Piret Parik, 15. juuni 2015, 07:00
TÄNAVAKLASSIKA: Tänavatoidu eeliseks restoranitoidu ees peetakse kiiret valmimisaega ja taskukohast hinda. Järjest enam liiguvad tänavatoitlustajad aga kõrgema kvaliteedi suunas. Alar TruuFoto: Alar Truu

Tallinna tänavatoidufestivalist võttis osa üle 50 söögikoha. Kui mõni aeg tagasi tähendas tänavatoit rasvaseid friikartuleid, hapukoorekastmega uputatud hamburgerit ning peamiselt saiast koosnevat hot dog’i, siis nüüd võib tänaval süües saada lausa restorani tasemel elamuse. Suure lombi taga populaarseid toiduautosid ja -kärusid Eestis küll veel napib, kuid tänavatoidurestorane on üsna mitmeid.

Kivi Paber Käärid eestvedaja Tanel Tatteri meelest on tänavatoit Eestis ülipopulaarne ning see muutub järjest popimaks ja kvaliteetsemaks. "Sellised noored 20aastased äksi täis tüübid tulevad kokakoolist, tahavad kogenud kokkade kõrvalt õppida ning nad panevad süüa tehes kogu oma fantaasia mängu. Samas lähevad toormaterjalidki järjest paremaks, seetõttu on maitse­elamused ikka võimsad," sõnab ta. Oma söögikohta Tatter aga päris tänavatoidukohaks ei pea. "Meil on pigem noa ja kahvliga söömise toit."

Tänavatoidu plussiks restoranide ees peab Tatter peamiselt elutempot. "Inimesed tahavad rohkem õues olla, sõpradega niisama käia ja see annab hinnaeelise. Sest tänavatoitu tehes ja müües pole vaja suurt personali ega elektrit ja üüri maksta. Vaja on lihtsalt grilli ja toormaterjali ning annadki minna," räägib ta ja ütleb, et nii oled ka iseenda peremees. Tänavatoit on muutumas järjest enam kulinaarseks elamuseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. mai 2017, 12:47
Hea uudis! R-Kiosk panustab edaspidi tervislikule tänavatoidule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee