Inimesed

Owe Petersell: umbes pooledtundmatute esitajate lugudest pääsevad raadiosse (41)

Aigi Viira, 13. juuni 2015 07:00
IGA PÄEV UUED LOOD: Tuttuusi lugusid tilgub Raadio Elmar toimetusse iga päev. «Võin kindlalt väita, et praktiliselt iga päev saabub midagi,» lausub Elmari programmijuht Owe Petersell. «Või kui juhtubki nii, et üks päev jääb vahele, siis tuleb järgmisel päeval kaks või kolm.» Singlite kuhjad kasvavad jõudsalt siiani. Foto: ALDO LUUD

"Uued lood kuulab tavaliselt üle muusikatoimetaja ja suure osaga neist pole küsimusi – kui see on näiteks Ott Leplandi või Tanel Padari värske singel, siis kõigi eelduste kohaselt läheb see ka eetrisse. Kui tegu on tundmatu tegijaga, siis kuulame lood läbi mitmekesi, et kas jah või ei," selgitab Raadio Elmar programmijuht Owe Petersell, kuidas käib raadiotoimetusse saadetud laulude sõelumine.

Owe Peterselli sõnul on nende muusikute seas, kes uue looga Elmarisse tõttavad, päris tundmatuid vast pooled. "Väga ümmarguselt võib öelda, et neist omakorda pooled pääsevad ka eetrisse," sõnab ta. "Elmar on juba aastaid võtnud rolli, et tutvustame ka uusi tegijaid, ja sestap on šanss meie kaudu parnassile jõuda üsna suur. Üsna mitu praegu tuntud lauljat on jõudnud raadioeetrisse juba varem, kui tuntus neid tabas. Olgu näitena toodud kas või Grete Paia, kelle lauljatee just Elmari kaudu alguse sai, või Triin Niitoja, keda koosseisus Club 96 mängisime juba ammu enne superstaarisaate kuulsust," toob Petersell välja.

Enamik laule saabub neti kaudu

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.05.2018
Owe Petersell alustab Vikerraadios oma saatega
18.12.2017
ÕL VIDEO | Kuldmikrofoni laureaat Owe Petersell: auhind peale raadiotöö lõppu tuli täieliku üllatusena
18.12.2017
VIDEO ja FOTOD | Kuldmikrofoni 2017 pälvis Owe Petersell

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee