VIIMASEID ÜHISPILTE: Hanna-Liina Võsa koos Eve Viilupiga Estonia Talveaias laulja eelmise plaadi «Särav vaikus» esitlusel 2014. aastal. Foto: Arno Saar
Nataly Koppel 12. juuni 2015 07:00
Laulja Hanna-Liina Võsa pühendas lastelaulude plaadi "Miki merehädas" oma esimese lauluõpetaja Ave Kumpase austuseks ja paljude laululaste ema, mullu oktoobris meie seast lahkunud Eve Viilupi mälestuseks.

"Minu lapsepõlv on seotud Evega ja paljud laulud, mida ma olen laulnud väiksena ja nüüd suurena, on minuni jõudnud tema kaudu," selgitab Hanna-Liina, miks ta otsustas värske plaadiga Evet mälestada.

"Evel oli väga suur süda, ta oli hooliv ja emalikult kaitsev ja samal ajal oma ala professionaal. Temalt on palju õppida," kiidab ta lahkunud telelegendi.

Kontserdil ja plaadil, kus löövad kaasa ka Märt Avandi, Liisi Koikson ja Klara Mägi, kõlavad armastatud laulud ETV Lasteekraani lastesaadetest ja lauljatari enda lapsepõlvest. Mälestuskontserdid toimuvad üle Eesti, neist lähim pühapäeval Saku külje all Üksnurme külas Rehe küünis.

"See on eelkõige lastele mõeldud kontsert, kuid see meeldib kindlasti ka paljudele vanematele, lood on äratuntavad ja saab kaasa laulda," lubab Hanna-Liina ning lisab, et ta püüab igas kontserdipaigas leida publikust laulvaid lapsi, keda koos endaga lavale kutsuda ja kellega koos laulda.