Inimesed

Igavikuteele lahkunud orkestrijuht James Last andis 40 aasta jooksul välja üle 190 plaadi

"Ma ei suuda hüvastijätust rääkida. See on hirmus tunne." (6)

Triin Tael, 11. juuni 2015 07:00
MUUSIKA SUURSAADIK: "Maailm kaotab James Lasti kujul haruldase suursaadiku, kelle väljendusrikas ja kõikehaarav keel oli muusika," ütles ­orkestrijuhi mänedžer tema surmast teatades.Foto: Reuters / Scanpix

Teisipäeval suri Floridas 86 aasta vanuses orkestrijuht James Last, kelle salvestatud meeleolumuusikata ei möödunud paarkümmend aastat tagasi vaat et ükski Vikerraadio pühapäevaõhtune soovikontsert. Alles veebruaris oli raskelt haige kergemuusikahiid välja kuulutanud viimase turnee, et oma poolehoidjatega hüvasti jätta. Kui antud oli viimne kontsert ja muusika vaikis, vaikis peagi ka armastatud muusikamehe süda.

Mänedžeri sõnul suikus eakas saksa päritolu orkestrijuht ja helilooja oma pere keskel rahulikult viimsele unele. Eelmise aasta septembris oli James ­Lasti tabanud tõsine terviserike, mis viis ta lausa surmaohtu. Paranedes teatas Last selle aasta algul, et võtab ette viimase kontserditurnee. Ta oli sunnitud tunnistama, et plaanidest pulbitseva mehena tuleb tal "mitte üksnes tempot aeglustada, vaid tuuritamisest üldse loobuda".

Kuid armastatud muusik, kelle tujuküllaste orkestrimeloodiate saatel on üles kasvanud mitu põlvkonda, jäi rõõmsameelseks. "Peamine on see, et mu fännid saaksid elu parimad kontserdid ja me teeme sellest oma rõõmsaima kontserdi," vahendas BBC toona tema sõnu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.02.2015
James Last lahkub lavalt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee