Inimesed

SENSITIIVI SÕBER: "Pärast poja surma Džuna ei elanud, vaid üksnes hingitses."

Venemaa leinab Brežnevi imeravitsejat Džunat (30)

Triin Tael, 9. juuni 2015 07:00
VENEMAA IMERAVITSEJA: Sensitiiv Džuna eitas väiteid, et ta on nõid, müstik ja šarlatan. Kuulsusi aidanud naine ütles hoopis, et igal inimesel on täpselt samasugused võimed ja tema saab aidata neid ellu viia.Foto: ITAR-TASS / Scanpix

Eile suri Moskvas 65 aasta vanusena maailmakuulus Vene ravitseja Džuna Davitašvili, kelle teeneks peetakse Leonid Brežnevi tervise parandamist 1980. aastal, kui Nõukogude riigipea juba hinge vaakus. Kuid Džuna, kelle mõju Vene ühiskonnale on võrreldud Vladimir Võssotskiga, ei aidanud mitte üksnes parteiladvikut. Tema käest olevat abi saanud ka näiteks Robert De Niro ja Marcello Mastroianni.

Lenta.ru andmeil teatas Džuna Davitašvili surmast oma blogis tema kauane sõber, näitleja Stanislav Sadalski. "Džuna oli kaks päeva koomas, nüüd aga teda enam pole," kirjutas Sadalski sissekandes "Hüvasti, kallis!".

Tema sõnul viis kiirabi maailmakuulsa sensitiivi haiglasse otse Arbatilt. "Ta läks naabermaja poodi söögipoolist ostma ning seal hakkas tal halb," kirjutab näitleja. "Mõni päev tagasi toodi ta haiglast ära, kus tehti operatsioon. Algasid tõsised probleemid verega, vereringet peaaegu polnudki. Käed olid jääkülmad nagu surnul," kirjeldab Sadalski nii paljusid aidanud naise viimaseid elupäevi.

Ent tema sõnul oli Džuna juba ammu surnud. Staarsensitiiv ei saanudki üle armsa poja Vahtangi kaotusest. Viimane suri 2001. aastal. Leinav ema tõmbus üksindusse ja valis erakuelu. "Džuna ei elanud, vaid kuidagi hingitses," kinnitab Sadalski. "Jaks kadus tal täiesti ja ta ei suutnud enam ravitseda." Näitleja meenutab kirjanik Anton Tšehhovi sõnu: inimene sureb nii palju kordi, kui palju ta kaotab endale kalleid inimesi. "Oma poja hukku ei elanud Džuna üle."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.06.2018
Julia Samoilova leidis oma printsi internetist
09.07.2017
Suri tunnustatud vene kunstnik Ilja Glazunov

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee