
"Saates saab näha intervjuusid Jaak Joala abikaasa Maire ja esimese naise Dorisega. Värvikaks osutus ka vestlus Mariin Savolaga, kes hoolitses Jaagu eest viimastel aastatel. Muuseas, sama proua smugeldas omal ajal Jaagule Soomest nii lavatehnikat kui ka esinemisriideid, milles ta nägi välja nagu muinasjutuprints – kogu Venemaa imetles Jaagu kostüüme."
Juttu tuleb ka Jaagu minia Edith Jansonsiga ja Veera Rääbitsaga, kellest kujunes viimastel aastatel Jaagu n-ö pihiema. "Oli suur au, et minuga nõustus vestlema ka Aare Põder, üks vähestest lähedaseks jäänud sõpradest Jaagu lõpusirgel. Ja muidugi lapselaps Carmen," räägib Vahur.
"Ma ei söandanud esialgu Carmenilt laulmist paludagi, ehkki mõtlesin, et see oleks väga kihvt. Aga mõned asjad lihtsalt juhtuvad ning ühel hetkel tuli välja, et ta ise tõesti tahaks selles saates laulda."
19 intervjuud kolme päevaga
Kuidas õnnestus Vahuril saada rääkima inimesed, kes on seni olnud meedia suhtes äärmiselt ettevaatlikud, vältinud intervjuusid ja hoidnud Jaagu eraelu vaka all? "Ajakirjaniku suurim kapital on usaldus. Ma olen ju Kersna. Ja kellele sa veel räägid, kui mitte Kersnale?" selgitab teenekas telemees.
Koos kolleegidega vormistati teadaolevalt uus Eesti rekord: 19 intervjuud kolme päevaga! "Kolleegid ütlesid küll algul, et üle kolme pika intervjuu päevas on liiga palju." See oli päris raju! Aga saatus on mind taas kord hellitanud hea tiimiga. Televisioonis pole saade kunagi "minu", vaid alati "meie". Ja imed sünnivad ühisest panusest," selgitab telemees.
"Seoses saatega hingan ja elan praegu Jaak Joalat, olen ennast ülepeakaela tema lainele, et mitte öelda sagedustele viinud. Intervjueerimine ei ole seetõttu keeruline, on vaja vaid keskenduda, kuulata, kuidas allikas voolab ja lugeda esineja mõtteid," räägib Vahur oma töövõtetest. "Mina ei lähe intervjuud tegema oma kinnisideede ja jäiga kondikavaga, mulle on tähtis see, et inimene saab väljendada mõtteid, mis tema sees pulbitsevad," usub Vahur, et just selline lähenemine tekitab inimestes tema vastu usaldust.
"Ma tean, kes ma olen, mida ma olen teinud ja saavutanud. See, et Kersna on legend, on tema saatus, mitte privileeg ega aunimetus," selgitab ta.
Kersna korraldab Kadriorus saate ühisvaatamise
Kes laval esinevad, selgub lähiajal. "Läbirääkimised muusikutega alles käivad. Teretulnud on ka kõik vabatahtlikud, kes tunnevad, et võiks Jaaku kuidagi tänada ja meeles pidada ning on valmis korraldamisega aitama. Kas või näiteks torti küpsetama! Võtke minuga ühendust Facebookis raamatu "Ei jäta elamata" lehekülje kaudu. Häid asju ei tohi jätta tegemata!"
Kommentaarid (74)