Inimesed

"Olen alati tahtnud reisida ja kui mees otsustas tsirkusega liituda, olin õnnelik." (1)

Katharina Toomemets, 22. mai 2015 07:00
TASAKAALUKAS PAAR: Natalja ja Aleksandr etenduses «Quidam». Selles numbris on kombineeritud jõud, tasakaal ja usaldus. Foto: Cirque du Soleil
"Ma läksin Cirque du Soleil katsetele ja saingi tööle. See oli aastal 1995. Otsustasin kandideerida, sest see on parim tsirkus maailmas," räägib Aleksandr Pestov, kes reisib Cirque du Soleil’ga mööda maailma. Ühtlasi teevad tsirkuses kaasa tema abikaasa Natalja ja poeg Vladimir.

Natalja ja Aleksandr olid abielus ning neil oli juba ka aastane poeg Vladimir, kui mees valis tsirkuseartisti tee. "Minu unistus on alati olnud maailmas reisida, seega olin tema otsuse üle väga õnnelik," ütleb Natalja, et ei kahelnud hetkekski, kas mehega kaasa minna. Kuna Natalja on treenitud iluvõimleja, ei jäänud tema tugevus ja oskused märkamatuks ka tsirkusedirektoritele. "Kui laps oli nelja-aastane, hakkasin minagi tsirkuses tööle," ütleb Natalja.

Aleksandr tegi esialgu Banquine’i etteastet, mis kujutab endast akrobaaditrikkidega kombineeritud tantsu, kus osalised pannakse nii-öelda lendama. Natalja alustas aga Spanish Webiga, kus akrobaadid sooritavad trikke lae alla riputatud köitel. Ühel hetkel otsustati aga vaadata, kuidas abielupaar laval omavahel hakkama saab. "Nüüd teeme etteastet nimega Statue juba neli aastat."

Samal teemal

Statue kujutab endast seda, et Natalja ja Aleksandr tõstavad vaheldumisi teineteist, hoides samal ajal tasakaalu ja keskendudes, et elemendid etteastes hästi välja tuleksid.

"Selle etteaste selgekssaamine võttis meil aasta aega." Terve numbri jooksul ei kaota paar füüsilist kontakti.

Natalja ja Aleksandri poeg Vladimir on sirgunud juba täisealiseks noormeheks, kes lööb samuti tsirkuses kaasa – temast on saanud žonglöör Varekai etenduses. Ühtlasi on Nataljal ja Aleksandril pea kümneaastane tütar, tema tsirkusega kaasa ei reisi, vaid on naise vanematega Venemaal. "Muidugi me igatseme teda ja tema meid, aga näeme teda iga kahe või kahe ja poole kuu tagant, kui kodus käime," räägivad nad. Küsimusele, kas nende tütar ka ehk juba end tsirkusetruppi pressida tahab, vastavad Pestovid eitavalt. "Ta ei taha, peamiselt seetõttu, et tahab rohkem oma vanemaid näha."

Natalja ja Aleksandr usuvad, et järgmisel aastal teevad nad tsirkuseeluga lõpparve ja lähevad Venemaale tagasi. Et Aleksandr tegeleb ka fotograafiaga, siis loodavad Pestovid, et just selle alaga nad end pärast tsirkust seovadki.

Cirque du Soleil jõuab Tallinnasse juba 27. mail ja trupp annab siin kuus etendust. “Quidami” lavakujunduse põhielemendiks 40 meetri pikkune viiest torust koosnev alumiiniumist kaar, mis manab silme ette rongi- või lennujaamaga sarnaneva ehitise, kus inimesed pidevalt edasi-tagasi voorivad. Kogu etenduseks vajalik tehnika tuuakse siia 22 rekkaga. Etendusest võtab osa 45 artisti 18 riigist. Quidam tähendab ladina keeles “anonüümset möödujat” – inimest, kes üksinda tänavanurgal ootab või tõttab sinust mööda ning kaob rahvamassi. Ta on meis kõigis peidus – ta nutab, naerab, karjub, laulab, unistab. See etendus päästab meie sisemise “quidami” häälepaelad valla ning anonüümsusest kasvavad välja unistusi täis siirad suhted. 

Esinejatel on kokku 250 kostüümi
Nagu kõigis teistes Cirque du Soleil lavastustes, on ka "Quidamis" tähtsal kohal kostüümid. Põhiline materjal, mida kasutatakse on veniv linane riie, kasutatud on ka nahka, juteriiet, villa, velvetit ja 42 tüüpi puuvilla.
- Kokku on esinejatel umbes 250 kostüümi, 500 kostüümi juurde kuuluvat aksessuaari ja 200-300 paari kingi
- Igal artistil on 2-7 kostüümi
- Iga kostüüm on spetsiaalselt artistile disainitud ning igaüht on varus kaks tükki
- Etenduses on kasutatud 20 parukat, mis on tehtud naturaalsetest ja sünteetilistest juustest
- Kõik jalanõud on käsitsi värvitud, et need sulaksid kokku kostüümide värvidega. Jalatsid korrastatakse ja värvitakse uuesti üle enne iga etendust
- "Quidamis" on kasutusel 30 mütsi ja peakatet
- Trupp reisib oma pesumasinate ja kuivatitega ning kõiki kostüüme pestakse iga päev

Samal teemal

14.09.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Tsirkuse kõige ohtlikumas etteastes kaasa tegev akrobaat: selle tegemiseks peab olema kümme aastat kogemust
14.09.2017
ÕHTULEHE GALERII | Vaata, mis toimub maailma tipptsirkuse Cirque du Soleil lava taga!
25.04.2017
Vaatemänguline Cirque du Soleil tuleb taas Tallinnasse
29.11.2016
Cirque du Soleil' tippakrobaat murdis selgroolüli