NELI PIPIT JA PANN: Pipina tuttavad Helgi Sallo (vasakult), Katrin Karisma, Lydia Roos ja Anu Kaal augustis 2006.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Nataly Koppel 21. mai 2015 07:00
"Palju õnne Pipile!" ütleb reipalt Anu Kaal (pildil, 74), kes on Astrid Lindgreni kuulsat tegelaskuju mänginud Estonia teatri legendaarses ja paljumängitud lavastuses "Pipi Pikksukk". 

"Sulev Nõmmik tegi mulle poolnaljatades ettepaneku Pipit mängida ja ma võtsin selle vastu. Ma ei mänginud teda kuigi kaua, kuna läksin õppima Milanosse, kuid see roll andis mulle elurõõmu ja vastupidavust," meenutab Anu Kaal. "Pipi roll vajas kahtlemata harjutamist, et sellega füüsiliselt hakkama saada ja kasutada oma jõudu õigesti, nii et seda jätkuks muusikali lõpuni. Tegime seda rolli Helgi Salloga kahe peale, kord oli tema laval, kord mina. Pipi on kahtlemata selline tegelaskuju, kes süstib elurõõmu ja elujaatust nii lastesse kui täiskasvanutesse."

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Mammi 21. mai 2015 20:40
Minule ongi meelde jäänud Anu Kaalu Pipi. Aga Sallost mäletan lugu, kuidas ta oma pipitrippidesse kääridega augud sisse pusis. Rakveres oli Superpipiks Ülle Lichtveldt, keda lapsed ammulisui imetlesid.
Aegumatu lugu see Pipi ja Ülo Vinteri "Põhjamaa"!
vanaema 21. mai 2015 18:45
Sallo oli parim Pipi. Siiani hinges, meeles, kuidas lastega nauditisime super näitemängu
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS