Üritused

Pertti Kurikan Nimipäivät solist: Eurovision ei olnud pungi jaoks valmis! (45)

Toimetas Kristin Aasma, 20. mai 2015, 10:30
Pertti Kurikan Nimipäivät solist Kari Aalto.Foto: AFP / Scanpix
Eurovison ei olnud punkmuusika jaoks veel valmis, arvas lauluvõistluse esimeses poolfinaalis läve taha jäänud Soome ansambli Pertti Kurikan Nimipäivät laulusolist.

Bändi moodustavad Downi sündroomiga ja autistlikud muusikud, kes on enda kohta öelnud, et nad on "normaalsed vaimse puudega kutid". Yle.fi kirjutab, et osa ansambli liikmeist võttis Eurovisioni finaali mittepääsemist raskelt, kui peatselt meeste meeleolud paranesid.

Samal teemal

Trummar Toni Välitalo ja bassimängija Sami Helle olid tagasilöögist päris nördinud, kuid kitarrist Pertti Kurikka jäi positiivsemale lainele. "Pole tarvis ei mornitseda ega nutta, et Pertti Kurikan Nimipäivät edasi ei pääsenud. Aga kõik me andsime oma parima," rääkis ansambli nimimees Kurikka.

Punkloo "Aina mun pitää" esitanud bändi liikmed püüdsid leida ka põhjuseid, miks nii juhtus. Laulusolist Kari Aalto arvab, et Eurovision ei olnud lihtsalt veel punkmuusikaks valmis.

"See muusikavõistlus on muutunud kindlasti päris tooreks ja kõik tahavad kuulda vaid mingit poppi, lööklaulu või bändimuusikat. Aga siis, kui tuleb selline, väheke teistmoodi ansambel, kes üritab parimat, siis sel korral kala võrku ei läinud. Midagi ei ole teha," kommenteeris solist.

Toni Välitalole aga sähvatas elupäästev mõte: "Finaali me ei pääsenud, aga me võitsime kogu võistluse!"

Pertti Kurikan Nimipäivät jäävad Viini nädala lõpuni ning hoolimata väljalangemisest saavad lauluvõistluse melu täiel rinnal nautida.

Rootsi meedia on Soome pärast kurb ning märgib vaid Venemaad ja Eestit

Eurovisoni finaali mittepääsemine oli Soome ja Taani jaoks täielik fiasko ning peale Venemaa ja Eesti polnud finaalipääsenute seas kedagi märkimisväärset, kirjutas Rootsi meedia.

Pertti Kurikan Nimipäivät soojendas paljude eurooplaste südameid, kirjutas Aftonbladet. Soome väljalangemine oli paljudele sotsiaalmeedia kommentaatoreile šokk, vahendas Iltalehti.

Samas tõi ta esile Venemaa "A Million Voices" ja Eesti ballaadi "Goodbye to Yesterday" – kõik ülejäänud finaalipääsenutest ei väärivat tema hinnangul märkimist.

Rootsi Måns Zelmerlöw astub Viinis poolfinaalitulle homme ning on üks favoriite.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee