Üritused

Eesti valiti Eurovisionil Põhjamaa riikide hulka (14)

Toimetas Marge Sillaots, 14. mai 2015, 14:48
Foto: Rene Vilbre / ERR
Eesti astub esimest korda Eurovisioni ajaloos üles homme õhtul olulisel Nordic Night pressiüritusel, kus traditsiooniliselt tutvustavad oma muusikat ja riiki Skandinaavia riigid: Rootsi, Norra, Taani, Island ja Soome. Nüüd on ametlikult kuuendaks riigiks just Eesti.

"See on suur tunnustus kogu Eesti kultuurile ja meie muusikutele, et meid on n-ö klubisse võetud," rõõmustas Eesti delegatsioonijuht Mart Normet. "Ajakirjanduse huvi on selle sündmuse vastu alati suur, sest alati on mitmed Põhjamaa riigid favoriitide hulgas," lisas ta.

Ka Elina ja Stig ootavad väga Nordic Night'il esinemist. "Saame lava jagada oma lemmiklauludega," kinnitas Stig. "Elina lemmikuks on Norra, minul Rootsi ning lava taga oli meil südamlik tutvumine ka Soome bändiga," lisas ta.

Elina ja Stig esitavad lisaks võistluslaulule "Goodbye to Yesterday" ka tuliuue ja senikuulmatu laulu Elina peagi ilmuvalt plaadilt.

Mart Normet toonitab Eesti Eurovisioni ametliku fännklubi olulisust selle saavutuse juures. "Idee tuli nende poolt, et miks ei võiks me end Põhjamaa riikidele välja pakkuda. Õnneks on meie suhted naabritega väga lähedased – nii et "jah" sõnad tulid üllatavalt kiiresti," kirjeldas Normet.

Kõige kauem aega võttis hoopis Viinis sobivad koha leidmine. Nädala eest löödi käed ühe kõige tuntuma kohaliku klubiga – Chaya Fuera.

Samal teemal

18. mai 2015, 10:51
Juhan Paadam Elina ja Stigi eurolaulust: Eesti pääseb kindlasti finaali
14. mai 2015, 14:29
Mida vastas Conchita Wurst teda aasta otsa mõnitanud vene netikommentaatoritele?
14. mai 2015, 13:07
PILTUUDIS | Eesti ja Rumeenia eurolaulikud "jämmisid" Viini klubis
14. mai 2015, 12:00
EUROVISION | Rumeenia esindaja Voltaj juhib tähelepanu lastele, kelle vanemad töötavad välismaal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee