Inimesed

Teet Kallas: igavaks ei lasta minna, kogu aeg on lõbus jama (5)

Rainer Kerge, 7. mai 2015, 07:00
RAAMATUVIIT: «See on Edgar Valteri joonistatud eksliibris, mida ma ei ole eriti paljundanud. Nõukogude ajal oleks see ka keeruline olnud – niisugust pilti peeti juba pornoks,» muigab Teet Kallas.Foto: Teet Malsroos

"Ma olen juba kaks aastat üleajateenija," rõõmustab nähtud päevade üle kuu tagasi 72aastaseks saanud Teet Kallas. Aednik, poliitik ja ajakirjanik, aga eelkõige kirjanik. Siiamaani.

"Ma ei anna mingeid lubadusi, aga päris ilma kirjutamata ei oska olla. Veel rohkem kannatab selle kutse all vana sõber Enn Vetemaa, tema kohe väga põeb, kui paar päeva on kirjatöö tegemata."

"Igavaks ei lasta minna, kogu aeg on lõbus või totter jama," teretab Teet Kallas ja pahandab hakatuseks, et peab kemplema oma Laulasmaa suvilaühistus elektrit vahendava võrguettevõttega.

"Kui sulle ikka öeldakse, et ainult kuus amprit tohib nüüd olla, üle selle maksa 140–150 eurot ampri eest – no mida need penskarid teha saavad? Kuue ampriga saab pidada kahte laualampi ja telekat. Mul on, kurat, 32 seal sees! Hea küll, 32 amprit ma enam ei taha, aga 16 võiks olla küll. Kuus amprit – see on enam-vähem tagasiminek petrooleumilambi juurde. Ma olen siin mõelnud, et hakka või taas publitsistikaga tegelema ja kirjuta üks vihane kolumn.

Aga ma ei taha olla vana toriseja, ja see on mul naljakal kombel enam-vähem korda läinud. Kuigi muidugi on igasugust jama."

Kuidas kirjanikul siis lõbusate ja teistsuguste jamade keskel läinud on? Ja mida ta moodsast ilmaelust arvab? Siin on mõni väike pilt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. aprill 2018, 00:01
Teet Kallas oma 75. sünnipäeval: „Ei lasta väga vanaks minna, ikka juhtub midagi!“
30. detsember 2017, 00:01
Teet Kallas: „Paljud sõbrad surid tänavu, pole enam omavanuseid, kellele helistada ja kiruda.“
27. september 2014, 10:00
Teet Kallas: "Harri Jõgisalu oli liigagi tagasihoidlik inimene, kes hoidis end ka kirjanduses natuke liiga vaka all."
6. aprill 2013, 08:00
Teet Kallas: "Mul tekkis "Õnnest" juba väike pohmelus."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee