Üritused

Loe, kes Eesti muusikutest kuuluvad Eurovisioni kohalikku žüriisse! 

Katharina Toomemets, 1. mai 2015, 15:42
Muusikaprodutsent ja laulukirjutaja Sven Lõhmus on Eesti žürii esimees.Foto: TEET MALSROOS
Aastast 2009 räägivad lisaks telepublikule Eurovisioni lauluvõistluse lõpptulemustes kaasa ka žüriid üle maailma. Professionaalsetest muusikutest ja muusikatööstusega seotud inimestest koosnevate kohalike žüriide punktid kokkuvõttes määravad 50% võistluse lõpptulemusest.

Veebilehel eurovision.tv avaldati kõigi riikide, sealhulgas ka Eesti, žüriide nimekirjad. Tegemist on küll esialgse nimekirjaga, mis võib muutuda, vastavalt asjaoludele. Igas žüriis on lisaks viiele põhiliikmele ka varužüriiliige. Eurovision.tv on vastavalt praegustele nimekirjadele avaldanud ka mõned kokkuvõtvad faktid:

Kuidas žüriid töötavad?
Žüriiliikmed tulevad kokku ja vaatavad iga show (poolfinaalid ja finaal) teist lavaproovi, seda siis oma riigis. Tähtsad Eurovisioni lauluvõistlusega seotud ninad jälgivad iga žürii tööd, et olla kindlad, et kõik vastab reeglitele. Iga liige peab hindama esitust, heliteost, lugude hitipotentsiaali ja kogu kompotti ning panema hinded igale osalevale riigile, välja arvatud muidugi enda omale.

Poolfinaalide ja finaali õhtul pannakse žüriide hääled kokku televaatajate omadega ja nii selguvad esiti poolfinaalidest edasipääsejad ning lõpuks kogu võistluse võitja.

Eesti žüriisse kuuluvad: Sven Lõhmus, Olav Osolin, Dagmar Oja, Triin Niitoja ja Egert Milder. Eelmisel aastal Eestit esindanud Tanja Mihhailova on meie žürii varuliige.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee