Inimesed

26AASTASELT INFARKTI SAANUD VAIDO NEIGAUS: kartsin pärast seda kogu aeg ja mõtlesin, et nüüd ongi minek (32)

Õhtuleht.ee, 20. aprill 2015 21:24
Vaido Neigaus Foto: Stanislav Moškov
Laulja Vaido Neigaus rääkis tänases ETV "Ringvaates", et ta pidi pärast mullust miniinfarkti elu täielikult ümber muutma.

"Mul on kodus jõusaal ja seal trenni tehes tundsin, et valu lõi rindu. Rinnust võtsin kinni ja kukkusin põlvili. Pea hakkas ringi käima, tekkis õhupuudus... Elu läks silme eest mööda,» meenutas Vaido saates.

Samal teemal

Kiirabi saabus Vaido sõnul ruttu. Samuti oli ta eelnevalt lugenud, et kui selline asi juhtub, tuleb kõvasti köhida, mida ta ka tegi.

Toona 26aastane laulja viidi kiirabiga ära ja arstid leidsid, et tema südames on midagi valesti. "Mitte midagi hullu, aga ikkagi valesti. Pidin minema edasi kontrolli ja see tähendas, et pidin järjest käima mitmed arstid läbi, kuni selleni, mis ravi peaks olema," rääkis Vaido.

"Pärast seda oli veel see, et hakkasin kogu aeg kartma ja mul hakkasid tekkima paanikahood. Kartsin, et nüüd ongi minek. Öösel, ükskõik, mis unenägu oli, ehmatasin südamekloppimise peale end üles ja ma ei osanud midagi teha. Ainuke viis seda ravida olidki tabletid, mis rahustasid," kirjeldas ta.

Pärast infarkti muutus Vaido elus nii mõndagi. "Mind tuntakse kui peolooma, laval olles. Selle asja lõpetasin ära. Alkohol, ei. Praegu kasutan ainult looduslikke vahendeid. Tabletid, mis mõjuvad organismile tervendavalt."

Juhtunu annab lauljale tunda praegugi, ehkki ta ise ütles, et on juba "üsna mõnusas olekus".

"Ma enam ei karda niimoodi. See hetk viis mind endast väga välja," tunnistas ta. "Spordisaalis vaikselt ikka käin, aga raskeid asju veel ei tõsta. Lihtsalt ei julge."

Vaido usub, et haigus tabas teda ületöötamise tõttu. "Ma lihtsalt ei puhanud. Nüüd teen selles mõttes teistmoodi, et isegi, kui raha on, tahan rohkem puhata. Õnneks võimaldab mu töö võtta igal ajal, millal ma tahan, lihtsalt puhkuse. Sõidan kasvõi soojale maale ja naudin olemist, et mitte pingutada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee