LIIGUTAV HETK: Kasparile andis otse laval üllatuskingituse üle Jaagup Kreem, kelle sõnul oli see ilus ja liigutav hetk.Foto: Marek Metslaid
Aigi Viira 20. aprill 2015 07:00
"Olin üllatunud ja sõnatu," lausub muusikali "Billy Elliot" nimiosaline Kaspar Kiisk, kellele pärast laupäevaõhtust etendust otse laval lillede asemel šokolaadipruun koerakutsikas ulatati. "Koer oli minu kõige suurem unistus," sõnab 12aastane Kaspar, kellele vanemad otsustasid üllatuskingituse teha.

"Kaspar oli sõnatu, vaatas vaid uskumatu pilguga – kas tõesti? Eks see liigutav ja ilus hetk oli," ütleb Jaagup Kreem, kes muusikalis Billy vanemat venda mängib ning kes Kasparile koera saalitäie publiku ees üle andis.

"Et olen kahe koera peremees, tean täpselt, mis tunne on vaadata sellele imele silma sisse ja teada, et temast saab aastateks suur sõber."

Jaagupi lapsed Annabel ja Robin, kes samas muusikalis kaasa teevad, läinud samuti elevile. "Neil hakkas sama jutt, et võtame koera, aga meil ju kaks juba on," muigab Jaagup.

"Mulle väga meeldis see, et suutsime kutsikaüllatust trupis saladuses hoida. Lastele ei räägitud sellest midagi, muidu oleks see kogemata enne välja tulnud."

Selleks, et kutsikasaladus enne õiget aega välja ei imbuks, tuli "Billy Ellioti koordinaatoril Anna-Liisa Õispuul terve teise vaatuse aja Nordea kontserdimaja koridoris koera kantseldada. "Löristasin heldimusest nutta," tunnistab Anna-Liisa.

"Eks lavalgi olid trupil silmad märjad, Kaspar oli oma koeraunistusest nii palju rääkinud."

Eile sõitis tartlane Kaspar koos vanemate ning kahe ja poole kuuse labradorikutsika Winstoniga Tallinnast kodulinna. Täna pääseb kuude kaupa Tallinnas Lilleküla gümnaasiumis ja proovis-esinemas käinud poiss tagasi koju ning Mart Reiniku kooli. Tallinnas rahmeldanud Kaspar tunnistab: "Eks mul on võib-olla ka igatsus peal."

Sel kevadel on jäänud veel neli etendust maikuus.