ÕNNELIKUD VANEMAD: Esinemistega teenib sel aastal põhiliselt leiba Trafficu kitarrist Robert Vaigla. Lenna ei kao pildilt, kuid valib hoolega kontserte ja nokitseb rahulikult plaadi kallal.Foto: Kristjan Lepp/Kroonika
Kais Allkivi, Aigi Viira 16. aprill 2015 07:00
Lenna Kuurmaa astub taas lavale vähem kui kahe kuu pärast, et anda suvekontserte Vaiko Eplikuga. Samuti plaanib ta kahe väikse lapse kõrvalt teha tööd uue albumi kallal. "Laulmisest liiga kaua eemal olla ei taha," ütleb Lenna. Enamiku aega soovib ta pühendada siiski tütardele. 

Lennale ja tema kitarristist elukaaslasele Robert Vaiglale sündis 30. märtsil teine tütar. "Üldiselt mu töögraafik väga ei muutu, ka enne teise lapse sündi esinesin vähem, kui võib-olla aastaid tagasi," märgib laulja, kes on ka kaheaastase Ami kõrvalt väga hoolega ülesastumisi valinud. "Lapsed on väiksed ja nendega koos on nii tore. Nii et põhikohaga annab meie peres sel suvel kontserte issi Robi," muigab Lenna.

Ta naaseb püünele 7. juunil Käsmus, kus saab alguse tema ja Vaiko Epliku kontserdisari "Nelgid Rapunzlile". "Plaanis pole enne juunit esineda. Kui aga tuleb toredaid kontserdipakkumisi, siis ma ei välista, et mind ka enne juunit laval näeb," pole vaid mõni nädal pärast sünnitust publiku ette astumine Lenna sõnul probleem.

"Töötan jõudumööda uue plaadiga. Hetkel on muidugi paus. Ei julge lubada, kas jõuame veel selle aasta sees välja sellega tulla või jääb uue aasta kevadesse," sõnab ta veel lähiaja plaanide kohta.

"Kui muidu pole lihtne ei öelda, siis väike laps, kes palju hoolt nõuab, teeb selle lihtsaks. Ausalt!" rääkis Lenna Õhtulehele 2013. aasta novembris ja kinnitas, et lapsega kodus olek on pingsale artistielule hea vaheldus: "Laps annab elule nii palju värskust ja mõtet juurde." 

Laulis Eplikuga koos juba mudilasena 

Suvekuudel näeb Lennat üle kahe aastakümne jagamas lava Vaiko Eplikuga, kellega ta on varem koos laulnud 90ndate alguses Lasteekraani muusikastuudios. "Hakkasime koos laulma siis, kui ETV lastekoor Lepatriinu laulustuudio nime all alustas. Mina olin viieaastane ja Vaiko siis üheksane. Ma ei mäleta nii täpselt, kui palju me suhtlesime, aga nime- ja nägupidi teadsime muidugi. Stuudios oli suur hulk tüdrukuid ja kaks poissi, nii et oli lihtne poiste näod meelde jätta," meenutab Lenna.

"Lenna oli minust noorem, mudilasterühmas. Mäletan, et Lennal olid vahvad lokid ja ilus lauluhääl. Ta laulis juba viiesena solisti," kiidab Vaiko. Koos Lennaga sai ka Soomes esinemas käidud. 11aastaselt lahkus Vaiko koori ridadest: "Mul tuli ju häälemurre." Vaiko on varem meenutanud, et ei tahtnud pärast häälemurret absoluutselt laulda, kuid isa veenis teda Thea Paluoja käe alla laulma minema.

Hiljem ristusid lauljate teed, kui Lenna palus Vaikol endale paar laulu kirjutada. "Kohe ei võtnud ta vedu, aga mõne aja pärast leidis, et tal on sahtlis nii palju kraami ja oleks kurb seda sinna jätta," jutustab lauljatar. Lõpuks sündis terve album nimega "Lenna". Vaiko on ka vahel Lenna bändis kitarristina Mihkel Rauda asendanud.

Eesseisvate esinemiste kohta reedab Vaiko: "Plaanime kava lauluvahetuse peale üles ehitada ning teeme üksteise lugusid – mina esitan Lenna laule ja tema minu omi." Lenna lisab, et mõne loo laulavad nad ka duetina.

"Villu Veedla, kes neid kontserte korraldab, tuli sellise toreda mõttega välja. Ja loomulikult olin ma rõõmus ja kohe nõus kampa astuma," kinnitab Lenna. Vaiko nõustub, et neil on viimane aeg üle kahe aastakümne taas hääled ühendada.