Foto: (c) Dmitry Golubovich/Global Look/Corbis
Toimetas Kaspar Käänik 2. aprill 2015 13:44
The Cardigansi ja Placebo kõrval esineb kolmanda tuntud välisstaarina 2. juulil Õllesummeri pealaval Nyusha.

Viimaste aastatel suurimat tähelendu Venemaal tegev Nyusha esineb Eestis esmakordselt suurel vabaõhulaval oma uue supershow'ga "Ühendamine".

Tänapäeva seksikaimaks vene lauljannaks peetav Nyusha on teinud vaid nelja aastaga peadpööritava karjäärilennu. Kahe albumiga on artistil õnnestunud koguda arvukalt hinnalisi auhindu, nende hulgas on ta "Kuldse grammofoni" laureaat, nelja tuntuima vene muusikakanali MuzTv auhinna võitja ning juhtivate venekeelsete raadiote enimmängitud laulja.

Nyusha (pärisnimega Anna Šurochkina) sündis Moskvas muusikute peres ning on esinenud 11aastasest saadik. Erialast muusikaharidust pole Nyusha omandanud, kuid vaatamata sellele võitis 2007. aastal populaarse vene telekanali supertaarisaate.

2008. aastal osales Nyusha noorte talentide teleshow's "Uus laine", millel on Eestist osalenud ka Uku Suviste, Tanja, Maarja jt lauljad.

2010. aastal ilmus Nyusha esimene album "Valida ime", millele järgnes tohutu tähelepanu ning tunnustus publiku ja kriitikute poolt. 2014. aastal ilmus artisti teine kauamängiv "Ühendamine", millelt on juba praeguseks ilmunud kolm üliedukat singlit.

Paari aasta eest valiti Nyusha lugu "See on uus aasta" populaarse multifilmi "Lumekuninganna" vene versiooni tunnuslauluks. Samuti andis artist oma hääle Gerda tegelaskujule.

Kolm viimast aastat käib Nyusha vene räppar STga.

Nyusha kontserdi piletid on eraldi kontserdina ja festivali osana müügil Piletilevis. Õllesummer toimub Tallinna lauluväljakul 1.-4. juulini.