Inimesed

Ilona Kaldre meenutab lapsekaotust: see suur šokk on saatnud mind läbi elu, sellist asja ei ole võimalik unustada! 

Nataly Koppel, 25. märts 2015 07:00
AITAB LAPSE KAOTANUD EMASID: Eestist pärit ja Venemaa üks kuulsamaid selgeltnägijaid Ilona Kaldre elas 24 aastat tagasi läbi kohutava tragöödia, kui ta kaotas oma esimese lapse. Ilonat aitasid raskel hetkel abikaasa, vanemad ja naised, kes olid sama õnnetuse läbi elanud. Nüüd on Ilona valmis ise lapse kaotanud emasid aitama. Foto: ARNO SAAR

"Sünnitus oli loomulik. Ma kuulsin lapse häält ja isegi nägin teda korraks. Poiss oli. Arstid viisid ta kohe pärast sündimist minema ja kaks päeva hiljem teatati mulle, et laps on surnud," meenutab selgeltnägija Ilona Kaldre esimese lapse kaotust. Ammune, 19aastasena kogetud tragöödia saadab teda siiani varjuna.

"Kaheksandal raseduskuul tundsin ühel päeval ennast halvasti ja mul hakkas verejooks. Vanemad ja mu esimene abikaasa sõidutasid mu öösel haiglasse. Arstid arvasid, et midagi hullu pole ja mind saadetakse võib-olla isegi koju, lähedastele igatahes öeldi, et nood võivad minna. Siis ei olnud veel kombeks, et abikaasa on sünnitusel kaasas," räägib selgeltnägija Ilona Kaldre.

"Arstid ei viinud mind vastuvõtuosakonnast isegi sünnitusosakonda, isegi siis mitte, kui sünnitus juba algas," meenutab Ilona, kuidas ta 19aastasel oma esimese lapse kaotas.

Ta ütleb, et oli pärast sünnitust kaks päeva teadvuseta ja kaotas palju verd.

"Kui ma ärkasin, räägiti mulle pidevalt minu tervislikust seisundist, küsisin siis ise lapse kohta – öeldi, et ta on surnud," ohkab ta.

"Dokumentides oli vaid kirjas, et laps ei jäänud ellu. Miks ta suri, ei vaevunud arst seletama. Ma ei saanud ka lapse surnukeha kätte, mulle lihtsalt üteldi, et ta on juba kremeeritud ja kogu lugu. Mul oli veel enne lapse sündi nimigi juba välja valitud, kuid ma ei saanud teda isegi maha matta."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.12.2015
Ilona Kaldre suur horoskoop 2016. aastaks
08.09.2015
Ilona Kaldre soovitab mitte muretseda pisiasjade pärast, vaid mõelda globaalselt
15.04.2015
Ilona Kaldre: ma saan sada kirja päevas, ma ei jaksa neile vastata!
25.03.2015
TV3 selgeltnägijad uurivad Pärnu noore paari needust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee