Saund

Woodstocki legend annab Café Amigos kontserdi 

Õhtuleht.ee, 24. märts 2015 09:57
"Hundred Seventy Split” (UK)Foto: ETG
1. aprillil kell 20 uue bluusi ürituste sarja "Night of the Blues" raames Café Amigos esitlevad "Woodstock'i legend" Leo Lyons ja Joe Gooch, kunagise bändi Ten Years After liikmed, oma uut projekti Hundred Seventy Split (UK). 

Kord kuus varasel kolmapäeva õhtul toimub Café Amigo's uus ürituste sari "Night of the Blues", mille eesmärgiks on näidata rahvusvahelisi bluusiartiste intiimses klubiõhkkonnas, taasluues nende kodumaa atmosfääri ning tuues seda energiat Tallinna.

Leo Lyons on tõeline rokilegend - ta esines aastal 1969 maailmatuntud Woodstocki muusikafestivalil koos oma tolleaegse grupiga Ten Years After (UK) ning nende lugu "I'm Going Home" sai Woodstock'i soundtrack'iks ning oli salvestatud Woodstocki dokumentaalfilmi jaoks.

Kõik nende albumid said Gold- või Platinum-staatuse ning on tänapäevalgi saadaval. TYA olid ühed rokkmuusika rajajatest ning nendest on saanud eeskujud hiljemate rokkbändide jaoks, nagu näiteks Black Sabbath ja Deep Purple, nad on saanud roki ikoonideks.

"Meil on vedanud, et meil on võimalus kokku puutuda maailma muusika legendiga ja Woodstock festivali osakesega," ütleb ürituse korraldaja Elina Sinijärv.

"Hundred Seventy Split" on värske projekt - ergutav, võimas, kõrgenergiline Blues/Rock trio, kus säravad kombineeritud talendid Joe Goochi kitarrist/vokaalist, Leo Lyonsi basskitarrist ja Damon Sawyer trummidest. Joe ja Leo olid algselt loonud laulude kirjutamise koosluse, et kirjutada muusikat Ten Years After bändi jaoks, ja sellest alates jätkasid tandemina muusika kirjutamist. Nende debüütlugu "The World Won't Stop" ilmus aastal 2010. Leo ja Joe lahkusid Ten Years After bändist 2013. aasta lõppus ja et tähistada uut algust lasid Hundred Seventy Split välja teist plaati veebruaris 2014, millel oli lihtne nimi: HSS.

Nende live show'd on oma populaarsuse tõestanud juba TYA fännidega. Bänd esitleb oma show's nii nende oma materjali kui ka TYA klassikaks saanud lugusid. Hundred Seventy Split oli loodud, et mängida muusikat, mis lööks TYA kastist välja. Nende viimane live topelt CD "The Road" nägi ilmavalguse 14. veebruaril 2015.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee