Film

Veera Tolli-Baskin: ta tegi küll korraks silmad lahti, aga see oli ka kõik (40)

Jaanus Kulli, 12. märts 2015, 14:10
Veera Tolli-Baskin ja Eino BaskinFoto: TEET MALSROOS
"Eks ma katsun midagi rääkida," mattub pisarate alla Eino Baskini abikaasa Veera hääl, kel on selja taga magamata öö, ning kellele teeb kõige rohkem haiget, et ta ei saanud olla abikaasa kõrval tema päris viimastel hetkedel.

"Eino oli haiglas, aga mind aeti minema. Eino suri kell 22.20, paberites on see kirjas, aga neid pabereid ei julge ma veel vaadata," meenutab ta.

Kuigi Veera oli ka veel kolmapäeval abikaasa kõrval haiglas, siis paraku Eino Baskin oma abikaasat enam ära ei tundnud. 

"Ta tegi küll korraks silmad lahti, aga see oli ka kõik. Ma tean, et arstid andsid endast kõik, et teda veel elule päästa, aga see enam ei aidanud. Ta tegi veel silmad korraks lahti, aga ta ei tundnud mind ära," ütleb Veera pisaratega võideldes.

Samal teemal

"Peale viimast operatsiooni läks ta tervis ju märgatavalt paremaks. Me käisime isegi Vana Baskini Teatri juubelil. Aga siis… äkki kolme päevaga… kolme päevaga. Nii et kaks päeva tagasi öösel kutsusin ma jälle kiirabi."

Eino Baskin viidi taas Lääne-Tallinna keskhaiglasse, kus talle tehti ka viimane operatsioon.

"Tal oli ju probleeme neerude ja südame ja kõikide muude haigustega, mis tal küljes olid ning ka viimane suurem operatsioon tehti talle selles haiglas. Järgmisel päeval kohe läksin teda haiglasse vaatama. Ta ei saanud enam lamada, vaid istus ja hingas läbi maski. Pikali ei saanud ta enam olla. Aga see oli kõige õudsem, et sulle nii kallis ja lähedane inimene sind enam ära ei tunne, see oli nii kohutav," mattub abikaasa Veera jutt taas pisaratesse. "Aga mis mul üle jääb, püüan olla nii tubli, kui vähegi saan."

40 KOMMENTAARI

k
Kas 16. märts 2015, 17:00
see, et lähedased surija juurest ära aetakse mitte elundite äriga pole seotud.
k
kahjuks seekord lisaaega ei antud 12. märts 2015, 20:48
kahju sellest vaga ning jah temasuguseid enam vist ei tule toesti ! Kahjuks jalle uks monus mees vahem. Paris mitu korda on talle juba surm jarele tul...
(loe edasi)
Loe kõiki (40)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee