Inimesed

"Pere, kodu, uus naine, laps, bändi vanad lood – kõik läks müügiks!" (4)

Katharina Toomemets, 10. märts 2015 07:00
Foto: MATI HIIS

"See on suhteliselt levinud võte ja lisab poliitikule tuntust ja inimlähedust, kui ta presenteerib oma kodu, peret, lapsi ja lemmikloomi – need on klassikalised meedias hästi silma­torkavad ja lugejale meelepärased teemad," kommenteerib suhtekorraldaja Ivo Rull mõned kuud enne valimisi kandidaatidest ilmunud armsaid artikleid.

Vast on paljudele silma jäänud, et paari viimase kuu jooksul on ajakirjad ja telesaated täis olnud kõiksugu intervjuusid poliitikutest, nende peredest, kodust ja muust sarnasest. Ka need, kes on seni oma eraelu kiivalt varjanud, on lõpuks oma koobastest välja tulnud ja kõik lugeja-vaataja ette laotanud.

Ivo Rull enese meedias presenteerimises vahetult enne valimisi siiski mingit eetikaprobleemi ei näe. "Käsi peseb ju kätt. Ühest küljest on meelelahutusmeedia huvitatud uutest (ja ka vanadest) värvikatest või skandaalsetest inimestest, nagu poliitikud, kes avavad oma kodu ja eraelu. Väga paljud avalikkusele tuntud inimesed seda ju teha ei taha," ütleb Rull. "Vastutasuks oma privaatsfääri valgustamise eest saavad kandidaadid reklaami. Iga kajastus on väike plussike ja selle tulemusena võib jälle mõni hääl juurde tulla."

Seltskonnameedia toob lisahääli

ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ütleb, et see, kui palju oma eraelust rääkida, on iga poliitiku enda otsustada. "Kui keegi soovib oma isiklikke asju maailmaga maksimaalselt jagada, siis ega teda takistada saa ja pole põhjustki. Küll aga peab poliitik arvestama: kui lööd oma eraelu letti, siis ongi ta avalikkuse oma," ütleb Tammerk.

"Mind panevad mõnikord imestama need poliitikud, kes on valmis oma eraelu detailideni avalikkuse ette laotama, aga kui päike enam ei paista – näiteks kaasa on nooremaga minema jooksnud –, ollakse meedia peale väga kurjad: mida te nuusite!"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.03.2015
Mihkel Raud: ema kannatas minu joomise pärast kõige rohkem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee