Film

Endlas esietendub laupäeval muusikaline suurlavastus Peeter Paanist 

Toimetas Kristin Aasma, 6. märts 2015 10:18
"Peeter Paan ja Valge Lind Wendy" EndlasFoto: Siim Vahur / Endla
Endla teatris esietendub 7. märtsil muusikaline suurlavastus "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy", mis põhineb lastekirjanduse klassikaks saanud lool Peeter Paanist – poisist, eks keeldub suureks kasvamast.

Wendy ja tema kaks venda tõusevad lastetoa aknalt lendu ja jõuavad koos Peeter Paaniga Eikunagimaale, kus lapsed kunagi täiskasvanuks ei saa ning kus täituvad kõige uskumatumadki unistused.

Samal teemal

Juba üle saja aasta nii lapsi kui ka täiskasvanuid lummanud muinasjutu toob lavale Oleg Titov, kelle nägemuses on see eelkõige Wendy lugu – tema kohtumisest Peetriga ning esimesest armastusest. Seetõttu peitub seiklusliku fantaasialoo pinna all ka kurvameelsusnoot ja nostalgia kadunud lapsepõlvesüütuse järele.

Lavastuses on põnevad tehnilised lahendused, Liina Tepandi suurejooneline lavakujundus ja kõlab Feliks Küti originaalmuusika. Laulutekstide ja dramatiseeringu autor on Silvia Soro.

Endla teatri noor näitleja Sander Rebane nimiosas on lavastaja sõnul justkui Peeter Paani rolli loodud. Wendyt kehastab tema kursuseõde Fatme Helge Leevald. Lisaks teeb lavastuses kaasa peaaegu kogu Endla näitetrupp ning kadunud poiste ja indiaanlastena saab näha Pärnumaa koolide õpilasi.

Lavastaja Oleg Titov on öelnud, et üle kõige armastab ta lavastada just lastele. "Täiskasvanud inimestele on võimalik teatris valetada, lastele – võimatu!"

Koguperelavastus pakub palju avastamisrõõmu ka täiskasvanutele – peitub ju igaühes meist laps. "Julgen tunnistada, et olen ise suur laps, ja tahan uskuda, et on olemas selline maailm, kuhu mõnikord peitu minna," lisab Titov.

Samal teemal

27.00.2006
«Peeter Paanile» järg
03.01.2004
Peeter Paan sündis kirjaniku sõprusest viie vennaga