Foto: www.rmk.ee
Õhtuleht.ee 5. märts 2015 07:00
Viimasel ajal on Saaremaal hirvede söödaplatsil Riigimetsa Majandamise Keskuse peidukaamera ette sageli jäänud noor hirvepull, kes on teistest liigikaaslastest märksa karvasem ja tumedam. Asjatundjad jäävad looma liiki määratledes kimbatusse.

"Talvine pikem ja tumedam karvkate viitab tähnikhirve tunnustele, pea profiil esmapilgul punahirve omale, tumedam sabaümbrus pole aga iseloomulik kummalegi Eestis elavale hirveliigile – ei puna- ega tähnikhirvele," kommenteerib zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Seni on teatud, et Saaremaal elab alates hirvede saarele toomisest 1965. aastal vaid punahirvi. "Mullu novembris juhtus aga selline üllatus, et kui jahimehed kütitud hirvepulli lähemalt uurisid, osutus see hoopis tähnikhirveks," räägib Tiit Hunt.

Talvel tähnikhirve pullidel heledad tähnid puuduvad ja seetõttu on kahel hirveliigil raske vahet teha. Teade Saaremaal tabatud tähnikhirvest viib Tiit Hundi sõnul mõttele, et see villane aralt käituv loom, kes hiljuti RMK looduskaamera ette jäi, võib olla puna- ja tähnikhirve hübriid. Samas võib ta olla lihtsalt karvkattehälbega punahirv. Selguse toovad edasised asitõendid.