Inimesed

Mart Sander astub oma lavastatud opereti peaossa (15)

Katharina Toomemets, 5. märts 2015 07:00
"Teatrikuu on mul väga teatrikeskne: sel reedel on mul esietendus Rahvusooper Estonias etenduses "Savoy Ball". Seda rollis, mida kunagi tegi legendaarne Jüri Krjukov," räägib multitalent Mart Sander, et hakkab peagi mängima kandvat osa operetis, mille ta on lavastanud.

Möödunud aastal rääkis Mart Sander Õhtulehele, et pidas etenduse juures lausa kuut ametit: ta oli ühes isikus nii tõlkija, libretist, lavakunstnik, arranžeerija, kostüümikunstnik kui ka lavastaja. Nüüd astub ta aga ühe peaosalise, Mustafa kingadesse.

"Ma tean, et vaatajad võrdlevad praegust lavastust kunagise menulavastusega (seda mängiti ka 1980. aastatel – K. T.) ja ikka öeldakse: "Vaat, kui ikka Krjukov ja Kibuspuu omal ajal..."," ütleb Sander.

"Aga mis ma saan parata? Need inimesed on surnud ja me ei näe neid enam mitte iialgi lavadel. Kuid etendust ei saa sellepärast maha matta! Uue põlvkonna lauljad-näitlejad annavad oma parima ja kunagi ehk oleme ka meie legendaarsed," loodab ta.

Varem on Sandri lavastatud etenduses sama rolli mänginud Märt Avandi ja Urmas Põldma. "Teater otsustas nüüd, et mina võiksin samuti proovida."

Samal teemal

07.00.2015
Kohus keelas Mart Sanderit puudutava elulooraamatu
17.11.2014
GALERII JA TV3 VIDEO: Mart Sander maalis Sirje Eesmaast raamatu auks portree
07.11.2014
PAHASED SÄUTSUD: Mart Sander alustas näosaate finaali uudiste rääkimisega