Foto: Star Management
Toimetas Kaspar Käänik 4. märts 2015 13:43
Teisipäeval filmiti Tallinnas Eurovisioni lauluvõistlusel Eesti laulu ees näidatavat postkaarti, mille esimene osa toimub lauljate kodumaal ja teine pool Austrias.

Postkaardi teemaks on "kingitus" ja nii saadeti lauluvõistluse korraldajate poolt Eesti esindajatele üllatuspakk, mille postiljon neile koduuksele kätte tõi. "See kingitus on kutse Austriasse, kus märtsi lõpus korraldatakse meie lauljatele üks seikluslik päev," kirjeldab Eesti Eurovisioni delegatsiooni juht Mart Normet.

Võte algas hommikuvalguses, mil Omniva postiljoni autost filmiti tunnuslikke kaadreid Tallinnast. "Kahju lihtsalt, et ilm nii kehv oli," märgib Stig.

Filmimise teine etapp toimus Kadriorus, kaunilt renoveeritud maja ees, mille uksel Elina Bornile ja Stig Rästale pakk üle anti. "Seda lihtsat episoodi filmiti umbes 20 korda, erinevate nurkade alt," meenutab Stig. "Võite ise ette kujutada, kui loomulik oli peale kümnendat korda imestunud nägu teha."

"Sisse läheb sellest ilmselt 4-5 sekundit. Nii et klassika – tund aega istud grimmis, kaks tundi toimub filmimine ja lõpuks on sellest paar sekundit kasutuses," lõõbib Elina. "Ootan juba põnevusega, mis üllatus meid Austrias ees ootab." 

Elina Borni ja Stig Rästa laul "Goodbye to Yesterday" kõlab Eurovisionoi lauluvõistluse esimeses poolfinaalis, 19. mail.