Inimesed

Edda Paukson: tean paljusid, kellele on 13 ja reede suisa õnnepäev (19)

Geidi Raud, 13. september 2019, 15:03
ei mingit paanikat: Astroloog Edda Paukson veenab, et tänane päev on tore nagu iga teinegi, vaat et rammi jagu parem veel!Foto: Laura Oks
"Ma võin kohe kindlalt öelda, et numbrid selle koha pealt mitte midagi halba ei näita. See oleneb ääretult palju inimese enda mõtlemisest," kinnitab kuulus astroloog Edda Paukson, et igaüks on oma õnne sepp ka 13. kuupäevaga reedel, tulgu neid päevi või kaks kuud jutti nagu tänavu veebruaris ja märtsis.

Lugu ilmus Õhtulehes 13. veebruaril 2015. aastal.

"Kui inimene läheb hommikul toast välja ja mõtleb, et oh, täna on 13 ja reede, kindlasti läheb mul halvasti – siis ju läheb ka," on Edda Paukson kindel, et samamoodi, nagu saab mõelda päeva õnnelikuks ja ilusaks, tõmmatakse asjatult muretsedes ja pabistades endale ligi ka ebaõnne.

Reede on teatavasti armastuse ja ilu päev

Ta paneb reede ja 13 hirmu analüüsimisele punkti: "Hommikul ei maksa lihtsalt endale sellist programmi peale panna, et terve päev kõik ebaõnnestub. Täna määrigu parem kõik muretsemise asemel oma suuski! Tartu maraton on ju tulemas! Täna on nii aktiivne päev, et ilmselt mõnigi otsustab end veel viimasel hetkel pühapäevasele maratonile registreerida."

Pauksoni sõnul peavad inimesed numbrit 13 ebaõnne sümboliks, sest tegemist on kuraditosinaga.

"See on juba muistsetest aegadest nii: 13 kirjeldatakse kui kuraditosinat ju ka muinasjuttudes ja muistendites," selgitab ta, et muu hulgas võib olla uskumus õnnetust numbrikombinatsioonist inimestele külge jäänud just juturaamatu veergudelt.

Miks kõigist seitsmest nädalapäevast just reedet ebaõnnega seostatakse, Paukson ei mõista. "Reede on ju Veenuse päev. Reedet mõjutab planeet Veenus, mis on tohutult hea planeet. Ilu, armastuse ja suhtlemise planeet.

Teisipäev näiteks on Marsi päev, kui kõik võivad olla ägedad. Esmaspäev on jälle Kuu päev, kui inimesed on tihtipeale nostalgilised. Aga reede on Veenuse päev – ilus ju!"

Kuu seis on suurepärane!

Paukson toob lõpuks hoopis välja, et tänavu on nii 13. veebruaril kui ka 13. märtsil Kuu Amburis. See tulemärk tähendab palju head. "Ambur on õnne märk. Kuu Amburis annab aktiivsust, rõõmsameelsust ja suhtlemist," loetleb ta.

"Natuke võib aga kaasneda ka liialdusi. Näiteks ostetakse liiga palju või süüakse liiga palju. Samuti tähendab Kuu Amburis seda, et inimene hindab oma võimeid üle spordis."

Ka 13. novembril, kui kuraditosin satub taas reedesele päevale, on Kuu jälle Amburis, seetõttu ei valenda Pauksoni sõnul ebaõnne silmapiiril ka siis. "Novembris kiputakse aga natuke liialdama uimastite ja alkoholiga. Veebruaris ja märtsis aga sellist hoiatust pole."

Ta ütleb, et kui 13. kuupäeval ja reedel oleks juhuslikult taevas täiskuu, siis oleksid inimesed tavalisest pisut närvilisemad.

"Praegu aga ei maksa karta mitte midagi!" veenab Edda veel kord.

Kaks järjestikust 13. kuupäevaga reedet põhjustavad päriselt segadusi

Tänavu leiab kalendrist tavatu kokkusattumuse: nii 28päevaline veebruar kui ka tavapärane märts algavad samal nädalapäeval – pühapäeval. See tähendab, et veebruari ja märtsi 13. kuupäev saabub reedel ning niisugune kuukalendrite järjestikune kattuvus on juba põhjustanud möödarääkimisi ja vääritimõistmist.

Teine Õhtulehele teadaolev lugu juhtus igati korrektse, kella ja kalendrit laitmatult tundva abielupaariga. Kaasad kavandasid koos pikalt kevadväsimuse vastu suunatud puhkusereisi, broneerisid endale väljalennupiletid 13. kuupäeva ja reede peale, võtsid end töö juurest vabaks, pakkisid juba kohvreidki, kui siis viimaks pileteid uurides selgus, et nende lennuk tõuseb õhku kuupäeval 13.03.2015.

Sellega pole aga tänavused kannatused veel lõppenud – 13 ja reede kohtuvad veel ka novembris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee