Inimesed

Uno Loop: isehakanud metsamees olen juba aastakümneid (7)

Jaanus Kulli, 30. jaanuar 2015 07:00
LAULASMAAL: Oma aega sisustab estraadilegend Uno Loop muu hulgas oma krundil asuvast metsast tuulemurdu välja vedades ja küttepuudeks tehes.Foto: Stanislav Moškov

"Öeldakse, et puust saab õige mitu sooja," tõdeb kevadel 85aastaseks saav muusik ja laulja Uno Loop, kes rassib oma Laulasmaa maatükil metsast tuulemurdu välja tassides. Vaatamata sellele, et pea kümme aastat tagasi poleks ta juhusliku, kuid lausa saatuslikuks saanud puugihammustuse tõttu pruukinud ehk enam kunagi pead padjalt tõsta.

Just kunagi nooruses naha vahele saadud spordihing ütles talle tollal: sa jõuad ja sa saad. Nii ongi eluaeg muusika kõrvalt sporti harrastanud ja ennekõike triatlonit teinud Loop taas vormis – niipalju, kui saab vormis olla üheksakümnele lähenev mees.

Peale oma krundilt Laulasmaal tormituulte saagiks langenud puude koristamise käib ta kaks korda nädalas Keila SPAs ujumas. See ei tähenda kahte basseinitõmmet – et 50 meetrit ja 50 meetrit – vaid ikka kilomeeter korraga. Selle juurde hommikvõimlemine õues.

"Just õues. Sest värske õhk aitab kehal paremini ärgata. See rituaal on saanud minu elu lahutamatuks osaks. Kui muidugi haige oled, siis ikka õue ei lähe. Või kui meeletult sajab ja tormab. Mis aga ei tähenda, et võimlemata jääks – siis saab seda sauna eesruumis teha. Lisaks tuleb tunnetada, millises füüsilises vormis sa parajasti oled, üle ei maksa ka pingutada. Sest kogu selle võimlemise taga on ennekõike enesealahoiuinstinkt."

Saab hakkama ka suuremate puudega

Paraku tuli sellele hommikusele rituaalile päris pikaks ajaks ootamatult paus sisse. Tervisehädad said alguse ühest puugihammustusest, millele Eesti estraadilaulu elav legend ja Eesti kitarrimuusika grand old man, kellele sport on muusika kõrval olnud elu teine suur armastus, esiotsa tähelepanu ei pööranud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.12.2015
Uno Loop: "Põlvekeder lendas mitmeks killuks. Üks kildudest on mul tänaseni kodus kapi otsas."
30.05.2015
Uno Loop: "Pruudi­pakkumisi oli küll ja küll, aga ma ei vastanud neile!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee