Inimesed

Lauri Liiv: teeme Leinatamme mälestuseks poistebändi (4)

Õhtuleht.ee, 7. jaanuar 2015 07:00
Lauri Liiv, Tarmo Leinatamm ja Koit Toome 2007. aastal "Memory" muusikalikontserdil.Foto: Kaarel Tigas
"Üritame Koit Toome ja Reigo Tammega teha "Memory" Tarmo Leinatamme mälestuskontserdil poistebändi," kõneleb muusikaliartist Lauri Liiv. "Esitame koos lugu "No Matter What", mis kuulus poistebändi Boyzone repertuaari. See pole küll olnud Vanemuise teatri muusikalides, aga Tarmole millegipärast see lugu meeldis. See oli tema suur lemmik." 

Kuidas kolme mehe number laval välja hakkab nägema, ei osanud Lauri veel öelda. Pealegi on tal oma isiklike etteastetega ka veidi tegemist. "Eks ma ikkagi esitan neid lugusid, mida Tarmo Vanemuises juhatas," lausub ta, et laulab peale ansamblietteastete mälestuskontserdil lugusid nii muusikalist "Chess" kui ka "Ämbliknaise suudlus".

Samal teemal

Vanemuise teater annab 9.-25. jaanuarini Tartus, Viljandis, Jõhvis, Paides ja Tallinnas seitse traditsioonilist muusikalikontserti – seekord kannavad need alapealkirja "Tarmo Leinatamme mälestuskontsert". Vanemuine alustas väga menukaks kujunenud kontserdisarjaga üksteist aastat tagasi. "Memory" ellukutsujaks, muusikajuhiks ning dirigent-konferansjeeks oli Tarmo Leinatamm, kes koostas igal aastal programmi armastatud lauludest, mis pärinesid Vanemuise teatri kavas olnud, olevatest või alles tulevatest lavastustest.

"Memory 2015" muusikajuht ja dirigent on Martin Sildos, konferansjee Hannes Võrno. Solistidena esinevad lauljad-näitlejad, kes on osalenud Vanemuise muusikalilavastustes, mille muusikajuht ja dirigent oli Tarmo Leinatamm.

Mälestuskontserdil osalevad Stephen Hansen (Norra), Hanna-Liina Võsa, Koit Toome, Lauri Liiv, Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas, Pirjo Püvi, Reigo Tamm, Janika Sillamaa, Merle Jalakas, Priit ­Strandberg, Simo Breede, Linda Kolde, Hedi Maaroos ja Kalle Sepp.

Samal teemal

14.01.2015
Lauri Liiv: "Olin tohutu karufänn, kui veel laps olin!"
12.00.2015
"Tarmo rääkis alati, et kunsti ei tehta kunagi üksnes murtud südamega."
22.09.2014
Tarmo Leinatamme auks korraldatakse mälestuskontsert
20.09.2014
FOTOD: Vanemuisest saadeti viimsele teekonnale Tarmo Leinatamm