Lauri Liiv, Tarmo Leinatamm ja Koit Toome 2007. aastal "Memory" muusikalikontserdil.Foto: Kaarel Tigas
Õhtuleht.ee 7. jaanuar 2015 07:00
"Üritame Koit Toome ja Reigo Tammega teha "Memory" Tarmo Leinatamme mälestuskontserdil poistebändi," kõneleb muusikaliartist Lauri Liiv. "Esitame koos lugu "No Matter What", mis kuulus poistebändi Boyzone repertuaari. See pole küll olnud Vanemuise teatri muusikalides, aga Tarmole millegipärast see lugu meeldis. See oli tema suur lemmik." 

Kuidas kolme mehe number laval välja hakkab nägema, ei osanud Lauri veel öelda. Pealegi on tal oma isiklike etteastetega ka veidi tegemist. "Eks ma ikkagi esitan neid lugusid, mida Tarmo Vanemuises juhatas," lausub ta, et laulab peale ansamblietteastete mälestuskontserdil lugusid nii muusikalist "Chess" kui ka "Ämbliknaise suudlus".

Vanemuise teater annab 9.-25. jaanuarini Tartus, Viljandis, Jõhvis, Paides ja Tallinnas seitse traditsioonilist muusikalikontserti – seekord kannavad need alapealkirja "Tarmo Leinatamme mälestuskontsert". Vanemuine alustas väga menukaks kujunenud kontserdisarjaga üksteist aastat tagasi. "Memory" ellukutsujaks, muusikajuhiks ning dirigent-konferansjeeks oli Tarmo Leinatamm, kes koostas igal aastal programmi armastatud lauludest, mis pärinesid Vanemuise teatri kavas olnud, olevatest või alles tulevatest lavastustest.

"Memory 2015" muusikajuht ja dirigent on Martin Sildos, konferansjee Hannes Võrno. Solistidena esinevad lauljad-näitlejad, kes on osalenud Vanemuise muusikalilavastustes, mille muusikajuht ja dirigent oli Tarmo Leinatamm.

Mälestuskontserdil osalevad Stephen Hansen (Norra), Hanna-Liina Võsa, Koit Toome, Lauri Liiv, Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas, Pirjo Püvi, Reigo Tamm, Janika Sillamaa, Merle Jalakas, Priit ­Strandberg, Simo Breede, Linda Kolde, Hedi Maaroos ja Kalle Sepp.